Información

Informacje podstawowe
Prawie 8 tysięcy fantastycznych studentów, prestiżowe kierunki, znani wykładowcy, rosnąca ogólnopolska renoma. Dynamiczny rozwój i stabilna przyszłość – to cechy największej uczelni niepublicznej w północnej Polsce. Mamy zaszczyt przedstawić Wyższą Szkołę Gospodarki. Taka nazwa obowiązuje od stycznia 2005, wcześniej uczelnia znana była jako Wyższa Pomorska Szkoła Turystyki i Hotelarstwa

Założyciele
Założycielem Uczelni jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „KOLFER” sp. z o.o. - znany organizator turystyki działający w branży turystyczno-hotelarskiej od prawie 20 lat. Przedsiębiorstwo KOLFER, było jedną z pierwszych w regionie instytucji prywatnych profesjonalnie zajmujących się turystyką krajową i zagraniczną. Potem do tego doszły nowe dziedziny: ośrodek wypoczynkowy, technologie informatyczne czy serwis internetowy.
Gdy opracowane w KOLFERZE nowoczesne i innowacyjne metody biznesowe i technologie informatyczne sprawdziły się, przyszedł czas na dzielenie się zdobytym doświadczeniem. KOLFER rozpoczął działalność szkoleniową w takich dziedzinach jak: turystyka i hotelarstwo, informatyka, ekonomia czy języki obce. W 1995 roku powstał Zespół Szkół Policealnych o uprawnieniach szkoły publicznej kształcący kadry dla branży turystycznej, hotelarskiej, informatycznej, dla biznesu i administracji publicznej.

Instytucja
WSG jest organizacją NON PROFIT. Wszystkie fundusze przeznaczone są na rozwój Uczelni, rozbudowę nowoczesnej bazy dydaktycznej oraz na utrzymanie wysokiego poziomu kształcenia i prowadzenie działalności naukowej.

Takie były początki

Początek lat 90-tych to jeden z pierwszych w ośrodków szkoleniowych w makroregionie, potem renomowana szkoła policealna. Od 1999 uczelnia z 1 kierunkiem, 1 specjalnością i kilkuset studentów. Skromnie, ale udało się. Postawiliśmy na rozwój. Zwiększyliśmy liczbę kierunków i specjalności, zatrudniliśmy znanych i cenionych wykładowców, utworzyliśmy ośrodki regionalne w całej północnej Polsce, rozbudowaliśmy bazę dydaktyczną. W roku 2004, blisko 3 tysiące studentów uczyło się już na 5 kierunkach, a my rozwijaliśmy się nadal.

Jak jest teraz?

8 kierunków i 25 specjalności. Studia magisterskie, inżynierskie i licencjackie. Międzynarodowy dyplom Master Uniwersytetu Le Mirail w Tuluzie. Starania o uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora…
8 tysięcy studentów z całego kraju, a nawet z zagranicy, 350 wykładowców… Specjalną propozycję przygotowaliśmy również dla tych, którzy już skończyli studia i chcieliby kształcić się dalej. Oferujemy ponad 20 ciekawych specjalności na studiach podyplomowych.
12 nowocześnie wyposażonych, zinformatyzowanych budynków w położonych w zwartym kompleksie w samym sercu miasta w malowniczym zakolu Brdy składa się na największy obok UMK, kampus uczelniany w regionie.

1. Misją Wyższej Szkoły Gospodarki jest kształtowanie osobowości, zdolnych do twórczego i krytycznego myślenia, dążących do ciągłego podnoszenia swojej wiedzy i umiejętności zawodowych na miarę potrzeb społeczeństwa wiedzy, podejmujących wezwania społeczne i gospodarcze współczesności w poczuciu odpowiedzialności obywatelskiej i poszanowania godności człowieka.

2. Cele sformułowane w misji uczelni znajdują odzwierciedlenie w hasłach umieszczonych na sztandarze Uczelni: „Wiedza. Społeczeństwo. Godność".

3. Realizację misji powierza Uczelnia wszystkim jej pracownikom, w szczególności nauczycielom akademickim, którzy winni dołożyć wszelkich starań tak, aby poprzez wysoką jakość kształcenia, badań naukowych a także działalność wychowawczą służyć dla dobra Polski, a szczególnie regionu kujawsko-pomorskiego.

Oferta szkoleniowa

Strona 1 z 4

Strona 1 z 4

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |