Información

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera niedawno świętowała swoje pięciolecie. Pomimo tak krótkiego okresu działalności już zdążyła zyskać renomę na rynku edukacyjnym.  Dowodem tego są nie tylko ciepłe słowa absolwentów i pracodawców, ale również wsparcie osobistości życia politycznego, kulturalnego i społecznego, działających w Radzie Patronackiej. WSE to niepowtarzalny projekt za którym stoi coś innego niż nastawienie na zysk – przekonanie, że oprócz wiedzy trzeba również wpajać młodym ludziom kanon humanistycznych wartości.

Co wyróżnia WSE wśród innych szkół wyższych?

Po pierwsze: jakość.

Jakość i wysoki poziom nauczania są naszymi absolutnymi priorytetami. Żeby sprostać wymaganiom Procesu Bolońskiego od roku akademickiego 2008/09 zmieniliśmy programy studiów i wprowadziliśmy nowe metody nauczania, aktywizujące studentów. Dokładamy wszelkich starań, żeby uczyć na wysokim poziomie, ale maksymalnie praktycznie.

Po drugie: inwestujemy w rozwój kadry dydaktycznej.

Zdajemy sobie sprawę, że zapewnienie wysokiej jakości nauczania nie jest możliwe bez wysoko wykwalifikowanej kadry wykładowców. Dlatego inwestujemy w jej rozwój: od zeszłego roku ruszyły szkolenia dla dydaktyków, w ramach których mogą oni rozwijać swój warsztat i poznawać nowe metody nauczania. Uczyć mogą się również od najlepszych, na zagranicznych wyjazdach i stażach.

Po trzecie: nie działamy w próżni. 

Zdajemy sobie sprawę z trudności, z jakimi mogą się spotkać na rynku pracy absolwenci studiów humanistycznych. Dlatego też podjęliśmy szeroko zakrojoną współpracę z biznesem, zarówno przy ustalaniu programów studiów, jak również przy stażach i praktykach. Nasi absolwenci nie mają się czego obawiać – w toku studiów nabywają wszystkie niezbędne umiejętności wymagane od  pracodawców. Kończąc studia mogą pochwalić się również doświadczeniem, które zdobywają na praktykach i w trakcie obowiązkowych staży.

Po czwarte: małe jest piękne (a na pewno skuteczniejsze niż duże).

Przyjmując niedużą liczbę studentów, zapewniamy im indywidualne podejście wykładowców oraz pomagamy im rozwijać pasje i zainteresowania. Nasi studenci  z powodzeniem studiują na zagranicznych uczelniach, zdobywają granty z Ministerstwa Spraw Zagranicznych na swoje projekty i organizują wyjazdy naukowe w wiele zakątków świata. Studia u nas to nie tylko nauka, ale również szansa na rozwinięcie skrzydeł.

Po piąte: stawiamy na ciągły rozwój.

Mimo renomy, którą uczelnia zdobyła sobie już na rynku, mamy świadomość, że to nie koniec drogi. Chcemy dalej się rozwijać i nauczać jeszcze efektywniej. Realizujemy projekt rozwojowy, w ramach którego szkolimy kadrę administracyjną, a kierownikom poszczególnych działów oferujemy coaching. Nasi pracownicy wyjeżdzają na staże i zdobywają cenne doświadczenie pracując na zagranicznych uczelniach. Myślimy już o kolejnych projektach rozwojowych.

Po szóste: po prostu wyjątkowe miejsce!

Nie tylko ze względu na powyższe pięć punktów, ale również ze względu na usytuowanie. Jesteśmy w centrum tętniącego studenckim życiem Krakowa, kilka minut od Rynku. Budynek też ma swoją historię – kiedyś mieścił się tutaj radziecki konsulat…


Infrastruktura

Wyższa Szkoła Europejska im ks. Józefa Tischnera mieści się w Krakowie, w trzech budynkach zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta.

Siedzibą uczelni jest budynek przy ul. Westerplatte 11 znajdujący się przy Plantach, 200 m od Rynku Głównego i 200 m od Dworca PKP Kraków Główny. Budynek na potrzeby WSE został wyremontowany przez Europejskie Centrum Certyfikacji sp. z o.o. Zmodernizowane sale dydaktyczne zostały oddane do użytku we wrześniu 2005 r.
Budynek ma powierzchnię blisko 2000 m2 i mieści 2 sale wykładowe (na 200 miejsc i na 60 miejsc) oraz 8 sal ćwiczeniowych od 15 do 35 miejsc, a także 3 laboratoria komputerowe na 24 stanowiska każde. Laboratoria są otwarte dla studentów także poza godzinami zajęć. Wszystkie sale zostały wyposażone w szerokopasmowe łącze internetowe.

W budynku znajduje się przewiązka o pow. 170 m2 z estetycznie zaaranżowanym wnętrzem, ze stolikami i fotelami dla studentów, ponadto znajduje się tam punkt ksero, obsługujący studentów, pracowników administracyjnych i naukowych. Pracownicy dydaktyczni mają również możliwość kserowania materiałów na wysokiej klasy urządzeniach wielofunkcyjnych znajdujących się w pokojach dla kadry naukowej. Cały budynek jest również objęty bezprzewodową siecią internetową.

Na parterze budynku zlokalizowana jest bezpłatna szatnia dla studentów. W budynku znajdują się także m.in. pokoje do konsultacji dla kadry dydaktycznej, siedziba Samorządu Studenckiego, Rektorat, Dziekanat, Dział Nauczania, Rekrutacja, Promocja, Kwestura, Biuro Karier, Dział Współpracy Międzynarodowej, Dział Administracji, Sekcja Informatyki, Sekretariat Ogólny Uczelni  oraz Archiwum Uczelni.
Wykładowcy mają również do dyspozycji laptopy, projektory multimedialne oraz rzutniki foli.
Sale mieszczące się w budynku są wykorzystywane również  przez Koła studenckie.  Mieści się tu też  bar studencki.
Do uczelni można łatwo dojechać środkami komunikacji miejskiej. Niedaleko budynków uczelni znajduje się Galeria Krakowska (przy Dworcu Głównym), tam mozna skorzystać z  wielu miejsc parkingowych,  barów i restauracji.

Drugim budynkiem dydaktycznym WSE jest budynek przy ul. Wróblewskiego 6 o powierzchni około 600 m2, znajdujący się parę minut drogi od Rynku Głównego.

Obiekt ten został wyremontowany przez WSE własnym kosztem. Do użytku został oddany w roku akademickim 2003/2004.
Na zaplecze dydaktyczne składa się 8 sal mogących pomieścić od 20 do 40 osób. Na parterze mieszczą się: pokój dla kadry, punkt ksero, świetlica dla studentów oraz Biblioteka WSE wyposażona w komputery z dostępem do Internetu. Większość sal również posiada dostęp do Internetu. Wszystkie sale dydaktyczne są wyposażone w krzesła tapicerowane, ławki, tablice suchościeralne, rzutniki pisma, ekrany, flipcharty. Sale wykładowe mają zamontowane nagłośnienie. Większość sal dydaktycznych jest wyposażona w podwieszane projektory multimedialne.
Sale wykorzystywane na laboratoria językowe mają: telewizory, odtwarzacze video/dvd, magnetofony z cd, itp.

Trzeci budynek dydaktyczny mieści się przy ul. Filipa 25 o powierzchni około 1000 m2., znajdujący się parę minut drogi od Rynku Głównego. Został on wyremontowany przez Wyższą Szkołę Europejską i oddany do użytku w roku akademickim 2008/2009.
Na zaplecze dydaktyczne składają się dwie aule na 100 osób, 6 sal na zajęcia językowe na 18-20 osób oraz 5 sal mogących pomieścić od 45-60 osób. Budynek wyposażony jest w sprzęt multimedialny na potrzeby zajęć dydaktycznych tj. laptopy, projektory, rzutniki folii. 

W budynku tym mieszczą się pokoje dla profesorów, Ośrodek Myśli Politycznej, pokoje dla wykładowców każdego kierunku oraz dla nieetatowych pracowników naukowych.
W budynku mieści się również Centrum Języków Obcych, Centrum Rozwoju Strategicznego oraz Centrum Studiów Podyplomowych.


Studenci
Sukces Wyższej Szkoły Europejskiej mierzy się osiągnięciami jej studentów, dlatego niezmiernie cieszy nas, że owych osiągnięć nie brakuje. Możemy pochwalić się nie tylko jednym z najwyższych w Polsce odsetkiem stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, lecz także licznymi projektami, którymi zarządzają i w których uczestniczą młodzi ludzie studiujący na naszej uczelni. Jesteśmy dumni z faktu, że ich studia nie ograniczają się tylko do nauki. Są oni osobami zaangażowanymi, które skutecznie działają na rzecz uczelni i otoczenia. Na WSE prężnie rozwija się Centrum Wolontariatu oraz wiele kół naukowych. Pomysłowość studentów nie zna granic, dlatego każdego dnia dzieje się u nas coś ciekawego . Spotkania, debaty, projekcje filmów, imprezy – każdy znajdzie coś dla siebie.

Oferta szkoleniowa

Strona 1 z 3

Strona 1 z 3

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |