Información

Akademia Polonijna jako Wyższa Uczelnia w swym programie akademickim służy młodzieży polskiej mieszkającej w Częstochowie i regionie oraz całej Polsce i sławi Imię Polski poza jej granicami.

Jako Uczelnia sięgająca korzeniami do dziedzictwa historyczno-kulturowego Polski i Polonii pragnie uczyć i wychowywać młodzież w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych.

Wielkim Protektorem Akademii Polonijnej jest od samego początku Jej istnienia Pan Prezydent Ryszard Kaczorowski, który swoją obecnością zaszczyca wszystkie ważniejsze wydarzenia jak inauguracje akademickie począwszy od roku 1992. Pan Prezydent ofiarował Uczelni dnia 18 maja 2002 r. sztandar, na który studenci składają swoje ślubowanie słowami: ”Ślubuję uroczyście, że będę wytrwale dążyć do zdobywania wiedzy i rozwoju własnej osobowości w duchu wartości chrześcijańskich, że będę odnosić się z szacunkiem do władz Uczelni i wszystkich członków Jej społeczności, szanować prawa i obyczaje studenckie oraz całym swym postępowaniem dbać o godność studenta Akademii Polonijnej w Częstochowie”.

Fundamentem pracy naszej Uczelni jest przekazywanie wiedzy studentom na wysokim poziomie intelektualnym i zawodowym. Ważnym elementem przekazywania wiedzy są nauczyciele akademiccy odznaczający się zdolnościami intelektualno-pedagogicznymi w swoim kierunku naukowym. Uczelnia ma łączyć młodzież różnych stron świata i Europy przez wzajemną wymianę.

Uczelnia nasza prowadzi edukację akademicką w zakresie Ekonomii, Filologii, Administracji i Pielęgniarstwa. Poziom wiedzy odpowiada wymogom współczesnych potrzeb naukowo-dydaktycznych i kulturowych. Prowadzone praktyki zawodowe, zagraniczne wymiany, warsztaty i szkolenia potwierdzone są uznawanymi na całym świecie certyfikatami LCCI, ZDfB, CCIP i DELE, które świadczą o znajomości języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego, dostosowanych do priorytetów potrzeb rynku pracy.

Całej społeczności Akademickiej, Studentom i wszystkim, którzy otaczają szacunkiem naszą Alma Mater pragnę życzyć sukcesów naukowych i pomyślności w podejmowaniu sobie właściwych zadań i posług.

Oferta szkoleniowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |