Información

Misja Uczelni

Uczelnia nasza założona została w 1999 roku pod nazwą Wyższa Szkoła Finansów i Rachunkowości w Sopocie wpisując się w tradycje akademickie Sopotu - miasta uczelni i wydziałów ekonomicznych. W związku z poszerzeniem oferty edukacyjnej o studia inżynierskie i artystyczne w październiku 2007 uczelnia zmieniła nazwę na Sopocka Szkoła Wyższa .

Dobra lokalizacja (centrum miasta), wyposażenie techniczne, a przede wszystkim uznana kadra dydaktyczna, przyczyniły się do uzyskania wysokiej oceny naszej uczelni w środowisku akademickim. Do chwili obecnej dyplomy naszej uczelni uzyskało ponad 1600 absolwentów. W Roku akademickim 2006/2007 uczelnia nasza uruchomiła Wydział Zamiejscowy w Chojnicach, by stworzyć możliwość studiowania bliżej miejsca zamieszkania studentom pięknej ziemi Chojnickiej i jej okolic.

Słowo od rektora

Wybór uczelni to ważna, lecz i trudna decyzja. Od niej zależy Państwa przyszłość. Należy ją podjąć w sposób starannie przemyślany biorąc pod uwagę wszystkie argumenty za i przeciw. Ważne są indywidualne predyspozycje oraz to, jaki zawód zamierzacie w przyszłości wykonywać. Wybór kierunku studiów nie jest łatwy. Należy wziąć pod uwagę nie tylko zainteresowania, ale i aktualne zapotrzebowanie rynku pracy w Polsce i Unii Europejskiej. Kierunek, na którym będą Państwo studiować, powinien pozwolić w niedalekiej przyszłości zrealizować zamierzone cele, zdobyć nowe umiejętności, zaowocować ciekawą ofertą pracy.

W naszej uczelni staramy się by kształcenie było na coraz wyższym poziomie i wciąż poszukujemy nowych dróg rozwoju. Odpowiadając na potrzeby rynku oferujemy Państwu studiowanie na kierunku Ekonomia, Europeistyka, Architektura Krajobrazu i Architektura Wnętrz, a w ramach nich na poszukiwanych specjalizacjach, które przygotowują do pracy w atrakcyjnych zawodach. Nowoczesne Europa to społeczeństwo oparte na wiedzy, dodam, że i na mądrych wyborach, czego Państwu życzę

Rektor
prof. nadzw. dr hab. Teresa Martyniuk

Oferta szkoleniowa

Strona 1 z 2

Strona 1 z 2

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |