Studia I Stopnia-Architektura Wnętrz

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Sopocka Szkoła Wyższa

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Architektura Wnętrz - W ciągu tygodnia - Sopot - Pomorskie

 • Profil słuchacza / wymogi
  Kandydat na studia składa następujące dokumenty: * świadectwo maturalne (oryginał, odpis lub kserokopia poświadczone notarialnie) * zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia zezwalające na podjęcie nauki ( termin ważności zaświadczenia upływa 3 miesiące od daty wystawienia) * 4 fotografie zgodne z wymogami do dowodu osobistego (lewe ucho odsłonięte, bez biżuterii) * dowód wniesienia opłaty wpisowej w przypadku dokonania opłaty wpisowej na konto uczelni Dodatkowo kandydat wypełnia: * podanie / deklarację wyboru specjalności * kwestionariusz osobowy * deklarację płatności (osobna dla wydziału w Sopocie i Wydziału w Chojnicach * umowa o studiowanie w Sopockiej Szkole Wyższej
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Architektura Wnętrz - studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne.

  Studia I- go stopnia na kierunku Architektura Wnętrz obejmują szeroki zakres przedmiotów z zakresu sztuk pięknych.

  Obszary wiedzy i umiejętności absolwenta obejmują tworzenie projektów wnętrz o wysokiej jakości artystycznej, funkcjonalno-programowej, ergonomicznej, technicznej i ekologicznej.

  Zajęcia ze studentami prowadzą znani artyści i pedagodzy z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Politechniki Gdańskiej oraz kadra Sopockiej Szkoły Wyższej. Szczególny nacisk na kształcenie w zakresie sztuki użytkowej pozwala absolwentom na uzyskanie konkretnego zawodu umożliwiającego pracę na własny rachunek oraz w pracowniach architektonicznych. Dużą rolę w kształceniu odgrywają pracownie malarstwa i rysunku prowadzone przez wybitnych artystów, w których kształcą się wszyscy studenci zdobywając umiejętności plastyczne przydatne w uprawianiu dyscyplin użytkowych.

  Absolwenci kierunku Architektura Wnętrz przygotowani są do samodzielnej i zespołowej pracy w dziedzinie projektowania, wyposażenia wnętrz oraz nadawania im kształtu plastycznego.

  Perspektywa zatrudnienia
  Architekci wnętrz bez problemu znajdują pracę w biurach projektowych i firmach deweloperskich. Znajdują zatrudnienie w urzędach administracji samorządowej wszystkich szczebli. Zatrudniani są w firmach designerskich, przy projektowaniu scenografii, przy produkcji filmów, sztuk teatralnych czy reklam.
  Zakładają własną działalność z zakresu projektowania wnętrz. Pracują przy organizacji wystaw i targów, w pracowniach konserwatorskich. Są także poszukiwanymi pracownikami za granicą.


  Wybrane przedmioty z programu studiów:

  * projektowanie wnętrz
  * projektowanie wystaw
  * projektowanie mebla
  * rzeźba, malarstwo
  * historia sztuki
  * komputerowe wspomaganie projektowania

Inne informacje związane z projektowanie i wystrój wnętrz

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |