Idz do home > Osrodki szkoleniowe w Polska > Warszawska Szkoła Filmowa

Información

Warszawska Szkoła Filmowa to wyjątkowa szkoła artystyczna, pierwsza tego typu szkoła w Polsce. Warszawska Szkoła Filmowa powstała w 2004r. Jej założycielami są: aktor i reżyser Bogusław Linda oraz reżyser, scenarzysta i producent filmowy Maciej Ślesicki. Szkoła mieści się przy Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Rzemiosła artystycznego uczą tutaj najwybitniejsi specjaliści i osobowości polskiego kina: Bogusław Linda, Maciej Ślesicki, prof. Bogdan Dziworski, dr Andrzej Ramlau, Andrzej Domalik, Wojciech Wójcik, Andrzej Wolf, Andrzej Titkow i inni.

Do Szkoły zapraszamy gwiazdy światowego i polskiego filmu oraz teatru. Do tej pory odwiedzili nas: Izabella Rossellini, Laura Dern, Patrick Swayze, Lisa Niemi, Claude Lelouch, Miroslav Ondricek, Jiri Menzel, Agnieszka Holland, Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Krzysztof Kolberger, Marek Koterski, Feliks Falk i Krzysztof Krauze.
        
Warszawska Szkoła Filmowa współpracuje ze znaną czeską uczelnią - Filmową Akademią Miroslava Ondříčka. 14 maja 2008r. podpisane zostało porozumienie edukacyjne pomiedzy WSF a FAMO, na mocy którego słuchacze Wydziału Reżyserii i Wydziału Operatorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej będą mogli uzyskać honorowany w całej Europie międzynarodowy dyplom licencjacki. Współpraca oznacza również wymianę wykładowców i słuchaczy oraz realizowanie wspólnych projektów filmowych.

Tworząc nasz program nauczania wzorowalismy się na modelu artystycznych szkół filmowych w Europie oraz Stanach Zjednoczonych, takich jak słynne Actor's Studio. Tam wykształcenie filmowe to przede wszystkim solidne wykształcenie zawodowe i kontakt z profesjonalistami.


Nauka umiejętności pracy na planie filmowym jest priorytetem naszej Szkoły. Nasi słuchacze uczestniczą w praktycznych ćwiczeniach prowadzonych przez aktywnych zawodowo przedstawicieli środowiska filmowego oraz współpracują ze sobą przy produkcji filmów dyplomowych, podczas ogólnowydziałowych warsztatów i przy indywidualnych ćwiczeniach reżyserskich, operatorskich i aktorskich. Uczą się w ten sposób, że film składa się z wielu elementów i jest dziełem zbiorowym.

Kładziemy nacisk na umiejętność współpracy między poszczególnymi pionami, tak aby nasi absolwenci opuścili Szkołę gotowi do pracy na planach filmowych i telewizyjnych.

Taki charakter Szkoły nie ma odpowiednika wśród istniejących w Polsce uczelni filmowych. Stawia to naszych absolwentów na uprzywilejowanej pozycji, gdyż oszczędza im żmudnego praktykowania na planach filmowych po zakończeniu nauki.

Nie chcemy konkurować z państwowymi uczelniami, których program sprofilowany jest inaczej (np. akademie teatralne kształcą aktorów do teatru) i mamy wśród ich wykładowców wielu przyjaciół. Szkoła jest uzupełnieniem luki na rynku dla tych młodych ludzi, którzy chcą skoncentrować się na praktyce, a nie na czysto teoretycznych przedmiotach uniwersyteckich.

Głównym partnerem Warszawskiej Szkoły Filmowej jest Paisa Films, profesjonalna firma producencka, która stwarza młodym ludziom duże możliwości zaistnienia na rynku filmowym.

Słuchacze naszej Szkoły skorzystali z tej szansy realizując making-of na planie filmu pt.: "Strajk" znanego i cenionego na świecie niemieckiego reżysera, Volkera Schlöndorffa. Przy produkcji serialu "I kto tu rządzi" w reż. Macieja Ślesickiego funkcje asystenta reżysera, asystenta kamery, operatorów kamer i fotosisty przypadły najlepszym słuchaczom Wydziałów Reżyserii, Operatorskiego i Fotografii naszej Szkoły, natomiast słuchacze i absolwenci Wydziału Aktorskiego WSF dostali role w tym serialu.
       
Paisa Films jest także producentem dwóch innych filmów: profesjonalnego remake'u nagradzanego na festiwalach kina niezależnego obrazu pt.: "Manna", gdzie jedna z głównych ról przypadła absolwentowi Wydziału Aktorskiego WSF, oraz fabuły pt.: "Zgorszenie publiczne", która będzie pełnometrażowym debiutem jednego z absolwentów Wydziału Reżyserii WSF.

Warszawska Szkoła Filmowa współpracuje z profesjonalną firmą oświetleniową HELIOGRAF Lighting. Na terenie HELIOGRAFU prowadzone są zajęcia dla słuchaczy WSF, a specjalista w dziedzinie sprzętu oświetleniowego, Sylwester Adamski, jest naszym wykładowcą. Szkoła współpracuje także ze studiem dźwiękowym SONORIA. Naszymi wykładowcami są reżyser dźwięku Małgorzata Przedpełska i realizator dźwięku Grzegorz Lindemann.

Oferta szkoleniowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |