Studia I Stopnia-Wydział Reżyserii

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Warszawska Szkoła Filmowa

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Wydział Reżyserii - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

 • Profil słuchacza / wymogi
  Postępowanie rekrutacyjne: 1) Rozmowa kwalifikacyjna. 2) Ocena prac przedstawionych przez kandydata (np.: fragment scenariusza lub treatment etiudy filmowej, krótki (ok. 2-5min.) film lub teledysk, fotografie, scenariusz dokumentalny lub fabularny (opowiadanie o wydarzeniu realnym lub fikcyjnym) w postaci uporządkowanego i ponumerowanego zestawu maksimum 20 fotografii autorstwa kandydata, w formacie 10x15 lub 13x18).
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  WYDZIAŁ REŻYSERII

  Nasi absolwenci opuszczają Szkołę jako profesjonaliści, dla których kamera nie jest obcym przedmiotem, lecz piórem, którym napiszą własne historie. Jeśli tylko mają dość talentu - po naszej Szkole będą wiedzieli, jak go wykorzystać.

  Będą wiedzieli jak napisać scenariusz oraz wyreżyserować i zmontować własny film fabularny, dokument, reklamę, teledysk. Będą wiedzieli czym jest język filmu i z jakich elementów się składa oraz na czym polega praca z aktorem, współpraca z operatorem i innymi członkami ekipy. Przeszli podstawowy kurs aktorski i zdają sobie sprawę, „jak to jest” być po drugiej stronie kamery. Poznali elementy produkcji i post-produkcji filmu - budżet i udźwiękowienie.

  Podczas nauki słuchacze mają do dyspozycji własne studio dźwiękowe, studio animacji komputerowej z programami SHAKE, COMBUSTION, SOFTIMAGE XSI, MAYA, ADOBE AFTER EFFECTS oraz stanowiska montażowe z programami AVID i FINAL CUT. Szkoła udostępnia także sprzęt filmowy na potrzeby realizacji etiud i ćwiczeń filmowych wymaganych w programie nauczania.

  Nauka na Wydziale Reżyserii trwa 2 lata (4 semestry), z możliwością rozszerzenia o semestr 5-ty oraz 6-ty i odbywa się w systemie dziennym. Zajęcia w Warszawskiej Szkole Filmowej trwają od początku października do końca czerwca. Dwuletni tok nauki obejmuje zajęcia praktyczne pod kierunkiem wykładowców WSF oraz samodzielną realizację min. 5 etiud – ćwiczeń filmowych w ciągu roku szkolnego.

  5-ty i 6-ty semestr nauki to semestry dyplomowe, podczas których przygotowywane i realizowane są projekty dyplomowe słuchaczy. 6-ty semestr kończy się obroną pracy licencjackiej, a absolwent otrzymuje międzynarodowy dyplom licencjacki.

Inne informacje związane z filmoznawstwo

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |