Kurs Reżyserii Fabularnej

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Kurs Reżyserii Fabularnej - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

 • Cele
  Kurs reżyserii fabularnej "Studio Prób" to półroczne intensywne szkolenie połączone z rozwojem projektów zgłoszonych przez uczestników oraz realizacją scen z ich scenariuszy. Wykładowcami i opiekunami "Studia Prób" są: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski i Edward Żebrowski oraz zaproszeni inni wybitni polscy filmowcy. "Studio Prób" nawiązuje do wspólnego dorobku i doświadczeń Fundacji Edukacji Filmowej Andrzeja Wajdy i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, zebranych podczas dotychczasowej działalności. Założyciele i twórcy programu Szkoły i Fundacji poszukiwali formuły edukacji filmowej, która odpowiadałaby na zapotrzebowanie młodych ludzi w tej dziedzinie, a jednocześnie wyznaczała nowe trendy, przybliżające Polskę do europejskich rozwiązań. Największą zaletą naszych warsztatów i kursów, a zarazem ich cechą charakterystyczną jest nacisk na praktykę. Uczestnicy pracują i uczą się, rozwijając swoje własne projekty i scenariusze, przeprowadzają castingi i zdjęcia próbne, a w końcu realizują swoje sceny.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  REKRUTACJA Egzaminy wstępne składają się z dwóch etapów: pierwszym z nich jest wstępna selekcja kandydatów na podstawie przesłanych do szkoły następujących dokumentów: 1. CV ze szczegółowym opisem dotychczasowych działań artystycznych 2. Ankiety ze zdjęciem 3. Podania z listem motywacyjnym. 4. Pomysłu na film fabularny (treatment - max. dziesięć stron). 5. Jednej lub kilku prac własnych: najchętniej filmowych lub wideo, ale także prac scenariuszowych lub innych literackich, prac plastycznych, fotograficznych itp. 6. Spisu załączonych prac Uwaga: prace własne należy przesłać pocztą lub dostarczyć do Szkoły w podpisanej teczce. Nie odsyłamy prac - w ciągu dwóch miesięcy można je odebrać z siedziby Szkoły; po tym terminie zostaną zniszczone. Drugim etapem są rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. O ich dacie poinformujemy po pierwszym etapie.
 • Tutuł uzyskany
  Każdy ze studentów rocznego kursu otrzyma dyplom ukończenia Szkoły (nie jest to dyplom honorowany przez Ministerstwo Oświaty i Edukacji Narodowej).
 • Szczegółowe informacje
  Kurs Reżyserii Fabularnej

  ZAŁOŻENIA

      * Kurs ma na celu przygotowanie uczestników do zawodu reżysera filmowego.
      * Kurs przeznaczony jest dla piszących scenariusze reżyserów lub dwuosobowych zespołów:            reżyser + scenarzysta.
      * Studia trwają pół roku.
      * Składa się na nie sześć intensywnych tygodniowych sesji.
      * Szkolenie oparte jest przede wszystkim na zajęciach praktycznych.
      * Uczestnicy rozwijają swoje scenariusze i pracują w oparciu o zgłoszone projekty
      * W ciągu kursu każdy ze studentów wykonuje 2 samodzielnie zrealizowane sceny ze                        zgłoszonych scenariuszy, z udziałem zawodowych aktorów.
      * Uczestnicy pracują na elektronicznym sprzęcie montażowym oraz kamerach cyfrowych.
      * W kursie bierze udział ok. 10 osób.
      * Językiem wykładowym jest polski, ale ze względu na międzynarodowy charakter Szkoły                    (wykładowcy i studenci z zagranicy) pożądana jest znajomość j. angielskiego.
      * Zajęcia są prowadzone na poziomie master class (kandydaci muszą więc mieć już                            doświadczenia twórcze, choć niekoniecznie z dziedziny filmu).
      * Szkoła nie wprowadza limitu wieku.
      * Kandydaci muszą mieć wykształcenie co najmniej średnie. Zapraszamy: studentów i                        absolwentów uniwersytetów lub innych szkół wyższych; szkół filmowych i innych szkół                    artystycznych oraz różnego rodzaju kursów filmowych; osoby zajmujące się dotychczas kinem        amatorskim i offowym, a także dziennikarzy, scenarzystów filmowych, ludzi pióra, aktorów...
      * Odpłatność za kurs wynosi 5.000 PLN (pieniądze te przeznaczone sa na pokrycie części                kosztów produkcji etiud).


  PROGRAM

      * Dramaturgia filmu, sekwencji i sceny filmowej.
      * Teoria i praktyka pracy z aktorem.
      * Realizacja sceny filmowej.
      * Podstawy montażu i użycia dźwięku w filmie.
      * Podstawy pisania dialogu filmowego.
      * Konsultacje scenariuszowe.
      * Analizy filmów.
      * Projekcje filmowe.

  Ukończenie rocznego kursu powinno zbiec się z zakończeniem pracy nad pierwszą wersją scenariusza. W wypadku naszej pozytywnej opinii o scenariuszu, jak również o umiejętnościach reżyserskich studenta, władze szkoły, WFDiF, inni producenci oraz nasi zagraniczni partnerzy podejmą próbę doprowadzenia do realizacji tego projektu.

Inne informacje związane z Filmoznawstwo

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |