Home > Studia I Stopnia > Kino > Dzienne > Warszawa > Studia I Stopnia-Wydział Aktorski - Warszawa - Mazowieckie

Studia I Stopnia-Wydział Aktorski - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Warszawska Szkoła Filmowa

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Wydział Aktorski - Dzienne - Warszawa - Mazowieckie

 • Profil słuchacza / Wymogi
  Wymogi rekrutacyjne: 1) Rozmowa kwalifikacyjna. 2) Wykonanie przygotowanego przez kandydata fragmentu prozy - monologu. 3) Wykonanie przygotowanej przez kandydata piosenki a capella. 4) Prezentacja wybranego przez kandydata fragmentu "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza (od 25 do 30 wersów). 5) Wykonanie zadanego przez komisję elementarnego zadania aktorskiego.
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Studia I Stopnia
  WYDZIAŁ AKTORSKI


  Słuchacze Wydziału Aktorskiego przejdą pełny cykl kształcenia oparty o materiał klasyczny, dramaty i komedie, a także o współczesne scenariusze filmowe i telewizyjne. Dwuletni tok nauki obejmuje zajęcia praktyczne pod kierunkiem wykładowców WSF, gdzie oprócz klasycznych ćwiczeń aktorskich przewidziano zajęcia o charakterze warsztatowym, odbywające się w warunkach planu filmowego oraz zajęcia plenerowe na finansowanym przez Szkołę, dwutygodniowym obozie konno-szermierczym, podczas którego słuchacze uczą się jeździć konno i poznają podstawy władania białą bronią.

  W odróżnieniu od państwowych szkół teatralnych, od samego początku uczymy pracy z kamerą i współpracy z reżyserem i operatorem filmowym, a także elementów technicznych koniecznych do pracy w filmie i telewizji - kierunków montażowych, chodzenia "po świetle" itp. W programie nauczania są podstawowe zadania aktorskie prowadzone przez Elżbietę Słobodę, aktorkę i absolwentkę podyplomowych studiów z tytułem Master of Fine Arts w słynnym Actors Studio Drama School w Nowym Jorku, certyfikowanego nauczyciela "metody" - programu Actors Studio. Słuchacze uczestniczą także w zajęciach z ruchu scenicznego, wiersza, prozy, piosenki, dykcji, impostacji głosu i elementów kaskaderki
         
  Nasi słuchacze mają nie tylko możliwość zetknięcia się z grupą wybitnych postaci swojego przyszłego zawodu, ale także od pierwszych dni w Szkole pracują z zawodowymi reżyserami i operatorami.

  Nauka na Wydziale Aktorskim trwa 2 lata (4 semestry) i odbywa się w systemie dziennym. Zajęcia w Szkole trwają od początku października do końca czerwca.

Inne informacje związane z Kino

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |