Studia I Stopnia-Wydział Operatorski

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Warszawska Szkoła Filmowa

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Wydział Operatorski - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

 • Profil słuchacza / wymogi
  Wymogi rekrutacyjne: 1) Rozmowa kwalifikacyjna. 2) Ocena prac przedstawionych przez kandydata (np.: fragment scenariusza lub treatment etiudy filmowej, krótki (ok. 2-5min.) film lub teledysk, fotografie, scenariusz dokumentalny lub fabularny (opowiadanie o wydarzeniu realnym lub fikcyjnym) w postaci uporządkowanego i ponumerowanego zestawu maksimum 20 fotografii autorstwa kandydata, w formacie 10x15 lub 13x18).
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Studia I Stopnia- Wydział Operatorski

  Słuchacze Wydziału Operatorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej otrzymają podstawową wiedzę teoretyczną, taką jak: techniki zapisu obrazu filmowego i telewizyjnego, nośniki i zasady transferu obrazu między nimi, fotochemia, kolor, światło, sensytometria. Większość czasu spędzą na fotograficznych i filmowych ćwiczeniach praktycznych. Będą wykonywali własne ćwiczenia operatorskie, ale także będą pracować przy realizacji filmów kolegów z reżyserii. Dowiedzą się, jak wygląda współpraca operatora z reżyserem na poszczególnych etapach powstawania filmu - od dokumentacji i pracy nad scenopisem poprzez etap zdjęciowy, aż po postprodukcję i nadanie filmowi ostatecznego kształtu plastycznego.

  fot. Jurand Węgrzyn
         
  Z upływem czasu, słuchacze Wydziału Operatorskiego będą pracować w warunkach coraz bardziej zbliżonych do planu filmowego i do współpracy z reżyserem dojdzie współpraca z aktorem, charakteryzatorem i innymi członkami ekipy. Szczególny nacisk położymy na ważną w zawodzie umiejętność współpracy z ekipą techniczną: z oświetlaczami, wózkarzami, dźwiękowcami. W programie znajdzie się dokładny kurs szwenkowania, czyli prowadzenia kamery, tak aby nasi absolwenci bez kłopotu mogli odnaleźć się na przyszłych planach filmowych.

  Nauka na Wydziale Operatorskim trwa 2 lata (4 semestry), z możliwością rozszerzenia o semestr 5-ty oraz 6-ty i odbywa się w systemie dziennym. Zajęcia w Warszawskiej Szkole Filmowej trwają od początku października do końca czerwca. Dwuletni tok nauki obejmuje zajęcia praktyczne pod kierunkiem wykładowców WSF oraz samodzielną realizację min. 5 etiud – ćwiczeń filmowych w ciągu roku szkolnego.

  5-ty i 6-ty semestr nauki to semestry dyplomowe, podczas których przygotowywane i realizowane są projekty dyplomowe słuchaczy. 6-ty semestr kończy się obroną pracy licencjackiej, a absolwent otrzymuje międzynarodowy dyplom licencjacki.

Inne informacje związane z radio, telewizja i kinematografia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |