Studia Podyplomowe dla Producentów Filmowych i Telewizyjnych - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSHiP-Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe dla Producentów Filmowych i Telewizyjnych - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

  • Cele
    W październiku 2008 roku rusza III edycja Podyplomowych Studiów dla Producentów Filmowych i Telewizyjnych organizowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego WSHiP im. Ryszarda Łazarskiego we współpracy z Warszawską Szkołą Filmową Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Rekrutacja trwa od maja do połowy września b.r. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Kandydaci powinni przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich. Akceptowane są także zgłoszenia od studentów ostatniego roku studiów, którzy są w trakcie przygotowania dyplomu. Program studiów sprofilowano tak, aby dostarczyć słuchaczom wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej do wykonywania pracy producenckiej, menedżerskiej i dziennikarskiej na stale rozwijającym się rynku mediów. Wykłady na temat struktur finansowania kinematografii, systemów producenckich w Europie i na świecie, podstaw reżyserii filmowej, przepisów prawnych, organizacji grup zdjęciowych, konstrukcji umów pod kątem prawa autorskiego i prasowego uzupełnią ćwiczenia praktyczne dotyczące wybranych etapów produkcji filmowej z elementami postprodukcji. CEL STUDIÓW Celem studiów jest dostarczenie wiedzy teoretycznej i praktycznej, niezbędnej do wykonywania pracy producenckiej, menedżerskiej i dziennikarskiej w sektorze rynku medialnego, stale rosnącym i mającym największe perspektywy rozwojowe. Sektor ten mocno integruje film, telewizję, prasę, radio i internet. Absolwenci otrzymają także wiedzę pozwalającą im pełnić różnorodne funkcje w ramach produkcji filmowej i telewizyjnej oraz public relations. Studia te mają za zadanie rozwinięcie umiejętności twórczych a także analitycznych, niezbędnych do pracy w przedsiębiorstwach o profilu produkcyjnym i dystrybucyjnym w branży filmowej i telewizyjnej.
  • Profil słuchacza / wymogi
    ADRESACI STUDIÓW Studia kierowane są do osób, które ukończyły już studia wyższe i są zainteresowane zawodem producenta filmowego, kierownika produkcji w filmie, TV i reklamie, dziennikarza telewizyjnego lub filmowego. O przyjęcie na Studia Podyplomowe i MBA mogą ubiegać się absolwenci studiów wyższych magisterskich, licencjackich lub inżynierskich. Wyjątkiem od tej zasady są studenci ostatniego roku studiów (licencjackich, magisterskich lub zawodowych), którzy również mogą ubiegać się o przyjęcie na studia podyplomowe. W takich przypadkach świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zostanie im wydane z chwilą przedstawienia dyplomu ukończenia studiów (magisterskich, licencjackich, zawodowych). Przy zapisie na studia MBA dodatkowo jest wymagane minimum dwuletnie doświadczenie zawodowe. Warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie kompletu dokumentów i dokonanie opłaty. Słuchacze studiów jednosemestralnych dokonują opłaty jednorazowej, w przypadku studiów obejmujących większą liczbę semestrów przy zapisie wnoszą opłatę minimum za pierwszy semestr. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Szczegółowe informacje
    RAMOWY PROGRAM STUDIÓW Studia Podyplomowe dla Producentów Filmowych i Telwizyjnych

    Tematyka zajęć
    Podmioty produkcji filmowej
    Kształtowanie struktur finansowych produkcji filmowej
    Zasady i źródła finansowania produkcji filmowej
    Prawne aspekty procesu produkcji filmowej na poszczególnych etapach
    Podstawy reżyserii filmowej
    Koprodukcje i usługi międzynarodowe. Finansowanie i ochrona kinematografii w Europie.
    Serial telewizyjny jako specyficzna forma produkcji filmowej
    Pakiet produkcyjny jako niezbędny element prezentacji projektu filmowego. Dokumentacja produkcyjna.
    Zawody filmowe. Relacje i zależności pomiędzy uczestnikami produkcji filmowej.
    Proces produkcji filmu.
    Postprodukcja
    Film dokumentalny
    Film reklamowy
    Rozpowszechnianie. Dystrybucja i promocja dzieł audiowizualnych.
    Praktyki przy realizacji filmowych etiud studenckich w WSF

    Program obejmuje 209 godzin zajęć, które będą miały formę wykładów, warsztatów i ćwiczeń prowadzonych przez wybitnych dydaktyków i specjalistów. Przedmioty kończą się zaliczeniem, którego zasady i formę ustalą wykładowcy z poszczególnych dziedzin. W trakcie studiów przewiduje się szeroko rozumianą współpracę zarówno ze studentami Warszawskiej Szkoły Filmowej jak i specjalistami i wykładowcami WSF.
    Wykładowcami na wydziale będę min.: Maciej Ślesicki, Bogusław Linda, Jacek Bromski, Iwona Ziułkowska, Jan Dworak, Bogusław Chrabota, Henryk Romanowski, Małgorzata Przedpełska, Piotr Łazarkiewicz, Krzysztof Lang, Andrzej Wolf, Andrzej Ramlau

    ORGANIZACJA ZAJĘĆ
    Na zajęcia składają się dwa semestry nauki, które będą odbywały się w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.

    SPOSÓB UKOŃCZENIA STUDIÓW
    Studia kończą się przygotowaniem filmowego pakietu producenckiego oraz egzaminem.

     

Inne informacje związane z radio, telewizja i kinematografia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |