Studia I Stopnia-Wydział Fotografii - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Warszawska Szkoła Filmowa

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Wydział Fotografii - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Profil słuchacza / wymogi
  Wymogi rekrutacyjne: 1) Rozmowa kwalifikacyjna. 2) Ocena zdjęć (technika i format dowolne; prosimy przynieść odbitki lub wydruki bezpośrednio na rozmowę kwalifikacyjną).
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Studia I Stopnia
  Wydział Fotografii


  Słuchacze Wydziału Fotografii uczestniczą w zajęciach dotyczących fotografii reklamowej, portretowej, architektury, mody, aktu i fotoreportażu. Nie zapominając o tradycyjnych technikach fotograficznych, duży nacisk kładziemy na fotografię cyfrową i nowe technologie. Przygotowujemy słuchaczy do prezentacji portfolio i różnych form sprzedaży własnych prac. Naszym celem jest przekazanie im konkretnych umiejętności i wiedzy potrzebnej do uprawiania zawodu.

  W naszym programie nauczania priorytetowo traktujemy zajęcia praktyczne   prowadzone w studio fotograficznym, w ciemni oraz  zajęcia plenerowe. Słuchacze mają prawo uczestniczyć w zajęciach ogólnowydziałowych, projekcjach filmowych oraz w spotkaniach i wykładach prowadzonych przez specjalnych gości Szkoły. Dodatkowym elementem procesu nauczania jest udział w warsztatch międzywydziałowych odbywających się w warunkach planu filmowego, w wymiarze czasowym ustalanym odrębnie dla każdego projektu.

  Nauka na Wydziale Fotografii trwa 2 lata (4 semestry) i odbywa się w systemie zaocznym (34 zjazdy, w tym egzaminy roczne i dyplomowe). Zjazdy planowane są od początku października do końca czerwca.

  Szkoła organizuje wyjazdy plenerowe dla Wydziału Fotografii.
  Prezentacje najzdolniejszych sluchaczy Wydziału publikuje magazyn FOTO.

  Szkoła organizuje wystawy fotografii najzdolniejszych słuchaczy Wydziału. Pierwsza ekspozycja prac słuchaczy towarzyszyła III Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu OFFensiva. Wystawę można było oglądać na wrocławskim rynku, od 9 do 12 marca 2005 roku.

  Prace słuchaczy WSF można było obejrzeć na wystawie w galerii "Debiut" Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Wernisaż wystawy odbył się 28 lutego 2008r. Słuchaczom Wydziału Fotografii towarzyszyli wykładowcy, opiekunowie wydziału: Lidia Popiel oraz dr Prot Jarnuszkiewicz.

  17 maja 2008r. odbył się wernisaż wystawy słuchaczy Wydziału Fotografii przygotowanej w ramach 4. Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej.

Inne informacje związane z fotografia artystyczna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |