Studia I Stopnia-Wydział Charakteryzacji Filmowej - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Warszawska Szkoła Filmowa

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Wydział Charakteryzacji Filmowej - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Praktyki
  Najlepsi słuchacze będą mieli szansę odbyć praktyki na profesjonalnym planie filmowym lub telewizyjnym pod opieką wykładowcy
 • Profil słuchacza / wymogi
  Postępowanie rekrutacyjne: 1) Rozmowa kwalifikacyjna. 2) Ocena prac przedstawionych przez kandydata (np.: zdjęcie lub rysunek pracy charakteryzatorskiej, projekt kostiumu, inne prace plastyczne). 3) Test na odróżnianie kolorów.
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Studia I Stopnia
  WYDZIAŁ CHARAKTERYZACJI FILMOWEJ


  Słuchaczki Wydziału Charakteryzacji Filmowej poznają zasady pracy na planie filmowym i w studio fotograficznym. W trakcie nauki będą uczestniczyć w praktycznych warsztatach filmowych razem ze słuchaczami innych kierunków - aktorami, reżyserami i operatorami, a najlepsi słuchacze będą mieli szansę odbyć praktyki na profesjonalnym planie filmowym lub telewizyjnym pod opieką wykładowcy. Opuszczą Szkołę gotowi do pracy w filmie, telewizji, reklamie.

  Podstawowym i dominującym elementem programu jest nauka charakteryzacji filmowej i telewizyjnej z uwzględnieniem efektów specjalnych i wyrobu środków do ich tworzenia, także podstawy perukarstwa i fryzjerstwa. Program obejmuje elementy rysunku oraz podstawy kostiumografii - elementy historii kostiumu i roli kostiumu w kreowaniu postaci.

          
  Nauka na Wydziale Charakteryzacji Filmowej trwa 1 rok (2 semestry) i odbywa się w systemie zaocznym (18 weekendowych zjazdów). Zjazdy planowane są od początku października do końca czerwca. Integralną częścią procesu nauczania jest udział słuchaczy w zajęciach międzywydziałowych odbywających się w warunkach planu filmowego, w wymiarze czasowym ustalanym odrębnie dla każdego projektu.

Inne informacje związane z kino

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |