Studia podyplomowe Rachunkowości - tryb rozszerzony - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia podyplomowe Rachunkowości - tryb rozszerzony - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Szczegółowe informacje
   Charakterystyka

  Celem podyplomowych studiów rachunkowości jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy niezbędnej do wykonywania zawodu księgowego, prowadzenia własnego biura rachunkowego oraz udoskonalenia umiejętności w zakresie prowadzenia ewidencji i analiz finansowych operacji gospodarczych.

  Podyplomowe studia rachunkowości adresowane są przede wszystkim do praktyków zawodowych, pracowników działów księgowości i pozostałych pracowników służb finansowo-księgowych oraz do wszystkich osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

  Absolwenci podyplomowych studiów rachunkowości mają możliwość zatrudnienia na stanowiskach związanych z księgowością i finansami praktycznie w każdego rodzaju przedsiębiorstwie. Mogą ubiegać się o stanowiska w działach finansowo-księgowych przedsiębiorstw państwowych i prywatnych, a także o eksponowane stanowiska głównych księgowych - nadzorujących pracę w księgowości, dyrektorów finansowych - kierujących i kontrolujących politykę finansową przedsiębiorstw, analityków finansowych - których zadaniem jest między innymi badanie możliwości finansowych firmy.

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów w sprawie uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, certyfikat księgowy wydawany jest m. in. osobom, które posiadają 3-letnią praktykę w księgowości, wykształcenie wyższe magisterskie oraz ukończyły studia podyplomowe w określonych jednostkach organizacyjnych szkół wyższych.

  Ukończenie podyplomowych studiów rachunkowości realizowanych przez naszą Uczelnię uprawnia do ubiegania się o certyfikat księgowy, uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych bez konieczności zdawania egzaminu organizowanego przez Ministerstwo Finansów.

  Planowana zmiana przepisów przewiduje uzyskanie certyfikatu księgowego wyłącznie w drodze egzaminu państwowego.

  Jednakże przepisy przejściowe umożliwiają wydanie certyfikatu księgowego na dotychczasowych warunkach bez egzaminu, o ile zainteresowane osoby złożą stosowny wniosek o jego wydanie przed 30 czerwca 2010 r. oraz spełnią warunek właściwego wykształcenia i praktyki na dzień złożenia wniosku.
  Program nauczania

      - Teoria rachunkowości
      - Rachunkowość finansowa
      - Sprawozdawczość finansowa
      - Prowadzenie ksiąg rachunkowych
      - Analiza finansowa

Inne informacje związane z Pomoc Administracji Finansowej

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |