Home > Podyplomowe > Dziennikarstwo - ogólne > Zaoczne > Olsztyn > Studia Podyplomowe - Edytorstwo i Redakcja Tekstu - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

Studia Podyplomowe - Edytorstwo i Redakcja Tekstu - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSIiE - Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe - Edytorstwo i Redakcja Tekstu - Zaoczne - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

 • Cele
  Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do wykonywania prac wydawniczych i redakcyjnych, zarówno w organach naukowych, jak i wydawnictwach oraz instytucjach innego typu związanego z reklamą, prasą i książką. Kompetencje edytora zdobywane będą w oparciu o warsztaty z nowoczesnych technik publikacji oraz komputerowego przetwarzania tekstu. Znaczącą pozycję w programie kształcenia podyplomowego zajmują zagadnienia dotyczące korekty, edytorstwa, pracy redaktorskiej nad poprawnością stylistyczną, redakcji przekładu, jak również wybrane zagadnienia prawa autorskiego.
 • Szczegółowe informacje
  WYDZIAŁ SOCJOLOGII I PEDAGOGIKI W OLSZTYNIE

  kierunek: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
  specjalność: Edytorstwo i redakcja tekstu – II semestry

  Zdobyte kwalifikacje praktyczne i wiedza teoretyczna mogą zostać wykorzystane w wydawnictwach, redakcjach, środkach masowego przekazu i instytucjach zajmujących się analizą danych. Absolwent studiów podyplomowych będzie mógł pełnić obowiązki redaktora, korektora czy zajmować się formalnym i merytorycznym przygotowaniem tekstu do publikacji, przy pomocy tradycyjnych lub komputerowych środków gromadzenia i przetwarzania danych. Będzie przygotowany do edycji książek, biuletynów, broszur, dokumentów naukowych czy czasopism.

  Założenia organizacyjne studiów
  Program studiów obejmuje ogółem 270 godzin łącznie z praktyką. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele, co dwa tygodnie.

Inne informacje związane z Dziennikarstwo - ogólne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |