Home > Studia I Stopnia > Dziennikarstwo - ogólne > Dzienne > Olsztyn > Studia I Stopnia - Dziennikarstwo i monitoring medialny - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

Studia I Stopnia - Dziennikarstwo i monitoring medialny - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem OWSIIZ-Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Dziennikarstwo i monitoring medialny - Dzienne - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

 • Cele
  * dziennikarstwo i monitoring medialny - specjalność skierowana do polonistów, kulturoznawców, nauczycieli oraz wszystkich, którzy chcą być związani z kulturą i mediami. Program specjalności obejmuje podstawy ogólnej wiedzy humanistycznej z elementami nauk społecznych, wiedzę z zakresu historii prasy, radia, środków masowego przekazu i komunikacji społecznej oraz zajęcia warsztatowe. Specjalność przygotowuje do zawodu dziennikarza prasowego, radiowego i telewizyjnego oraz innych zawodów związanych z komunikacją społeczną.
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Studia I Stopnia
  Kierunek: Kulturoznawstwo
  Specjalność:Dziennikarstwo i monitoring medialny    Program specjalności obejmuje m.in. takie przedmioty specjalnościowe, jak: teorie komunikowania masowego, gatunki dziennikarskie, dziannikarstwo prasowe, warsztat dziennikarza, prawo prasowe i etyka dziannikarska, Public Relations, antropologia pogranicza, historia prasy w Polsce i na świecie, wiedza o świecie, Polsce i regionie, kierunki i grupy literackie XX wieku w perspektywie medialnej.

   

  Absolwent specjalności dysponować będzie umiejętnościami opisu, diagnozowania i aksjologizacji poszczególnych systemów mediów. Wyposażony zostanie w aparat wiedzy pozwalający kreślić zasady funkcjonowania i role mediów w społeczeństwie demokratycznym. Absolwenci będą posiadali dobrą orientację w zakresie mediów regionalnych i ogólnopolskich. Będą przygotowani do współpracy z firmami zajmującymi się promocją i PR. Kształcenie kadry w zakresie public relations należy rozumieć jako zdobycie wiedzy o specyficznej sferze kontaktów przedsiębiorstw, organizacji z otoczeniem, opinią publiczną oraz mediami.

  Obszary zatrudnienia absolwentów tej specjalności to zarówno prasa, radio i telewizja, jak i inne instytucje prowadzące działalność komunikacyjną (organizacje samorządowe i lokalne). Absolwenci będą mogli ubiegać się o pracę w zawodzie nauczyciela, dziannikarza depeszowego, sprawozdawcy, publicysty, researchera gromadzącego informacje dziannikarskie, pracownika kultury i w każdym innym, który wymaga sprawności językowej i ogłady humanistycznej.

Inne informacje związane z Dziennikarstwo - ogólne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |