Studia I Stopnia-Socjologia Rozwoju Regionalnego i Lokalnego

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Socjologia Rozwoju Regionalnego i Lokalnego - W ciągu tygodnia - Rzeszów - Podkarpackie

 • Profil słuchacza / wymogi
  Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości i świadectw ukończenia szkoły średniej w zależności czy kandydat zdaje nową czy starą maturę. Wyniki z postępowania kwalifikacyjnego zostaną ogłoszone 7 sierpnia 2009 r. Kandydaci powinni złożyć następujące dokumenty: * świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej (w oryginale lub w odpisie lub świadectwo potwierdzone notarialnie), * podanie na obowiązującym formularzu WSIiZ (dostępnym w punkcie rekrutacyjnym oraz w internecie), * zaświadczenie lekarskie z bieżącego roku na wszystkie kierunki; od kandydatów ubiegających się o przyjęcie na Ratownictwo medyczne lub Zdrowie publiczne (specjalności: kosmetologia, promocja zdrowia z fizjoterapią, ochrona zdrowia niepełnosprawnych i starszych) wymagane jest zaświadczenie z Poradni Medycyny Pracy wraz z adnotacją na zaświadczeniu o wybranej specjalności - zaświadczenie musi być ważne na okres trwania studiów * 2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) w tym aktualną fotografię, zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, * kserokopię dowodu osobistego lub paszportu, * kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Studia I Stopnia
  Kierunek0Socjologia
  Specjalizacja-Socjologia Rozwoju Regionalnego i Lokalnego

  Rozwój regionów (województw) i mniejszych jednostek samorządu terytorialnego to w przypadku terytoriów odstających cywilizacyjnie od innych części kontynentu priorytet w polityce Unii Europejskiej i państw ja współtworzących. Podkarpacie - wraz z jego powiatami i gminami - należy do tych regionów Polski, które wymagają szczególnie intensywnego rozwoju, a tym samym - świetnie wyedukowanych kadr, które będą w stanie tym rozwojem pokierować. Będziesz potrafił rozpoznać uwarunkowania, potrzeby i szanse rozwoju społeczności. Dowiesz się, jak i gdzie zabiegać o fundusze na ten cel i jak efektywnie nimi zarządzać. Poznasz też narzędzia informatycznego i marketingowego wsparcia działań prorozwojowych.

  W programie studiów m.in.:

  * socjologia wsi, miasta i regionu,
  * społeczne i kulturowe uwarunkowania rozwoju regionalnego i lokalnego,
  * jednostki samorządu terytorialnego i ich kompetencje,
  * polityka regionalna państwa i jego agend,
  * zarządzanie strategiczne,
  * fundusze unijne, budżetowe i pozabudżetowe w strategii rozwoju terytorialnego,
  * socjologia marketingu,
  * narzędzia informatyczne w strategii rozwoju regionalnego i terytorialnego


  Specjalność jest realizowana od 4. semestru na studiach I stopnia.


  A co po studiach?

  Jako absolwent zostaniesz wyposażony w wiedzę i kompetencje umożliwiające Ci aktywny udział w zarządzaniu rozwojem regionalnym i lokalnym w ramach zajmujących się tym organów i stowarzyszeń. Staniesz się więc cennym pracownikiem organów i instytucji samorządu terytorialnego, a także organizacji pozarządowych (Non Government Organization) i organów państwa działających na rzecz rozwoju województw, powiatów i gmin.
  Po ukończeniu tej specjalności watro zastanowić się nad kontynuacja studiów na kierunku Ekonomia.

Inne informacje związane z socjologia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |