Studia I Stopnia-Dziennikastwo Prasowe

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Dziennikastwo Prasowe - W ciągu tygodnia - Rzeszów - Podkarpackie

 • Profil słuchacza / wymogi
  Jeśli interesujesz się mediami, komunikacją społeczną, multimediami, reklamą i public relations, a także problematyką prasy samorządowej i lokalnej, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości i świadectw ukończenia szkoły średniej w zależności czy kandydat zdaje nową czy starą maturę. Wyniki z postępowania kwalifikacyjnego zostaną ogłoszone 7 sierpnia 2009 r. Kandydaci powinni złożyć NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY: * świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej (w oryginale lub w odpisie lub świadectwo potwierdzone notarialnie), * podanie na obowiązującym formularzu WSIiZ (dostępnym w punkcie rekrutacyjnym oraz w internecie), * zaświadczenie lekarskie z bieżącego roku na wszystkie kierunki; od kandydatów ubiegających się o przyjęcie na Ratownictwo medyczne lub Zdrowie publiczne (specjalności: kosmetologia, promocja zdrowia z fizjoterapią, ochrona zdrowia niepełnosprawnych i starszych) wymagane jest zaświadczenie z Poradni Medycyny Pracy wraz z adnotacją na zaświadczeniu o wybranej specjalności - zaświadczenie musi być ważne na okres trwania studiów * 2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) w tym aktualną fotografię, zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, * kserokopię dowodu osobistego lub paszportu, * kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Kierunek- Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna
  Specjalność- Dziennikarstwo Prasowe

  Specjalność ta pozwoli Ci na poszerzenie dotychczasowej wiedzy i umiejętności w dziedzinie dziennikarstwa prasowego. Dzięki rozszerzonym warsztatom reporterskim poznasz zasady tworzenia i redagowania poszczególnych gatunków wypowiedzi dziennikarskich, ich korygowania i planowania w zakresie całej gazety przy pomocy programów do profesjonalnego składu tekstu.

  W programie studiów m.in.:

  * rozszerzony warsztat prasowy,
  * warsztat publicystyczny,
  * warsztat reportera,
  * warsztaty dziennikarstwa on-line
  .

  Specjalność realizowana jest od 5. semestru na studiach I stopnia.

  A co po studiach?

  Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy w zawodzie redaktora - publicysty, a nabyte umiejętności pozwolą Ci na pracę związaną z mediami w Polsce i za granicą, w których dominuje słowo pisane.

Inne informacje związane z dziennikarstwo - ogólne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |