Studia I Stopnia - Zarządzanie w Służbie Zdrowia i Opiece Rodzinnej

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusickiego

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Galeria obrazów

Szczegóły Studia I Stopnia - Zarządzanie w Służbie Zdrowia i Opiece Rodzinnej - W ciągu tygodnia - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

 • Cele
  Studia przygotowują do zarządzania zdrowiem i życiem rodziny, pozwalają zdobyć umiejętności z zakresu zarządzania zdrowiem publicznym, czyli m.in. ekonomia, organizacja finansów i marketingu w służbie zdrowia.
 • Profil słuchacza / wymogi
  Warunkiem przyjęcia na zdrowie publiczne jest konkurs świadectw (ocena z biologii)
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  KIERUNEK: ZDROWIE PUBLICZNE - studia licencjackie (I stopnia)
  Specjalność: Zarządzanie w Służbie Zdrowia i Opiece Rodzinnej

  Absolwent studiów pierwszego stopnia  posiada wiedzę interdyscyplinarną z zakresu nauk społecznych oraz nauk medycznych, która pozwala mu rozumieć podstawowe problemy zdrowia publicznego, systemy opieki zdrowotnej oraz polityki zdrowotnej. J est przygotowany do promowania, organizowania i realizacji różnorodnych zadań związanych z promocją i ochroną zdrowia w ujęciu lokalnym, regionalnym i krajowym. Zdobyte kwalifikacje pozwalają na zatrudnienie absolwentów w organizacjach społecznych, samorządowych i państwowych zajmujących się ochroną i promocją zdrowia w szerokim zakresie.
  W ostatnich latach obserwuje się w województwie Warmińsko-Mazurskim rozwój infrastruktury turystyczno-hotelarskiej, która równocześnie promuje aktywny wypoczynek i zdrowy styl życia. Przykładem tego typu działalności są powstające nowe gabinety odnowy biologicznej i ośrodki SPA. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu na wykwalifikowaną kadrę tych ośrodków, w ramach specjalizacji absolwenci zapoznają się z teoretycznymi i praktycznymi aspektami ważnymi w odnowie biologicznej, kosmetologii i dietetyce. Ta dodatkowa wiedza i kwalifikacje pozwalają absolwentom znaleźć zatrudnienie nie tylko w placówkach opieki zdrowotnej, ale również w ośrodkach promujących zdrowy styl życia. Kwalifikacje specjalizacyjne absolwenta idealnie komponują się z rozbudowującą się strukturą zdrowotną, turystyczną i wypoczynkową nie tylko naszego regionu, ale jest też płaszczyzną współpracy przygranicznej. Absolwent kończąc studia pierwszego stopnia jest również gotowy do podjęcia kształcenia na studiach drugiego stopnia.

  Przedmioty kształcenia:
  ogólne m.in. filozofia, bioetyka, psychologia, język obcy; podstawowe m.in. chemia ogólna i praktyczna, podstawy biologii komórki, fizjologia człowieka, ekologia środowiska; kierunkowe i zawodowe m.in. podstawy żywienia człowieka, dietetyka, patologie rodzinne i społeczne, opieka społeczna, podstawy zdrowia publicznego, podstawy ekonomii, system ubezpieczeń społecznych, projektowanie i zarządzanie zakładem kosmetycznym.

Inne informacje związane z zdrowie publiczne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |