Studia I Stopnia - Pielęgniarstwo

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Generała Jerzego Ziętka w Katowicach

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Pielęgniarstwo - W ciągu tygodnia - Katowice - Śląskie

  • Cele
    Studia pierwszego stopnia na tym kierunku trwają 6 semestrów i są realizowane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Planowane jest również uruchomienie niestacjonarnych studiów ”pomostowych” uzupełniających dotychczasowe wykształcenie absolwentów liceów medycznych oraz medycznych szkół zawodowych kształcących w zawodzie pielęgniarki. W trakcie studiów studenci będą uczyć się rozpoznawać potrzeby jednostki czy grupy ludzi i określać środki niezbędne i dostępne dla ich zaspokojenia. Będą także uczyć się planowania i realizacji opieki pielęgniarskiej z uwzględnieniem metody procesu pielęgniarstwa i priorytetów opieki poprzez wykonywanie czynności zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami. W programie studiów znajdują się zajęcia z języka obcego poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz zajęcia z języka specjalistycznego z zakresu kierunku studiów.
  • Profil słuchacza / wymogi
    O przyjęcie na Uczelnię w przypadku studiów stacjonarnych (pierwszy stopień) mogą ubiegać się osoby, które legitymują się ukończeniem starej matury, nowej matury lub matury międzynarodowej. Warunkiem przyjęcia na kierunek osób legitymujących się starą maturą jest średnia ocen co najmniej 3,5 Osoby starające się o przyjęcie na studia niestacjonarne przyjmowane są według kolejności zgłoszeń.
  • Tutuł uzyskany
    Tytuł Zawodowy Licencjata
  • Szczegółowe informacje

    Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku Pielęgniarstwo uzyska tytuł zawodowy licencjata. W trakcie studiów studenci opanują zarówno umiejętność współpracy z profesjonalistami dla zapewnienia całościowej opieki jednostce i rodzinie, jak i samodzielnego kierowania projektami, zespołami i zmianami. Absolwent otrzyma wykształcenie i przygotowanie zawodowe zgodne z wymaganiami obowiązującymi w ochronie zdrowia przypisanymi zawodowemu pielęgniarstwu. Studia na tym kierunku wyposażą absolwenta w wiedzę teoretyczną z zakresu medycznych podstaw pielęgniarstwa oraz praktyczne umiejętności w obszarze: 

    • prowadzenia profesjonalnej opieki pielęgniarskiej tak indywidualnej jak i jako uczestnik zespołu opieki zdrowotnej, 
    • planowania, wdrażania i oceny postępowania profilaktycznego i leczniczego w zakresie promocji zdrowia i edukacji prozdrowotnej, 
    • nauczania i zarządzania w zakresie wykonywania zawodu, 
    • rozwoju praktyki pielęgniarskiej, poprzez aktualizowanie wiedzy z zakresu nauk medycznych i społecznych oraz prawnych regulacji zawodu i opieki zdrowotnej, 
    • uczestniczenia w badaniach naukowych w celu poszerzenia wiedzy pielęgniarskiej i wdrażania uznanych wyników badań naukowych do opieki pielęgniarskiej.

    Ważną umiejętnością, którą posiądzie absolwent będzie też dokumentowanie wszystkich etapów procesu pielęgniarstwa i wykorzystywanie tych informacji do oceny świadczonej opieki.
    Studia na tym kierunku powinny rozwijać predyspozycje psychofizyczne do pracy z osobami chorymi, starszymi, niepełnosprawnymi, a także z dziećmi i ich rodzinami.

    Zgodnie z posiadaną wiedzą i umiejętnościami uzyskanymi podczas studiów absolwenci są przygotowani do pracy w:
    - publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej i zakładach opiekuńczych,
    - instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu edukacji prozdrowotnej,
    - szkolnictwie - po ukończeniu specjalności nauczycielskiej (zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego w sprawie standardów kształcenia nauczycieli).

    Absolwenci powinni też być przygotowani do podjęcia studiów drugiego stopnia. Absolwent pielęgniarstwa może również prowadzić samodzielną działalność gospodarczą
    w obszarze usług pielęgniarskich, poradnictwa w zakresie profilaktyki i edukacji medycznej.

Inne informacje związane z pielęgniarstwo

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |