Studia I Stopnia - Pedagogika-Edukacja Obronna i Bezpieczeństwo Publiczne - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Bałtycka Wyższa Szkoła Humanistyczna w Koszalinie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Pedagogika-Edukacja Obronna i Bezpieczeństwo Publiczne - Zaoczne - Koszalin - Zachodniopomorskie

 • Cele
  Edukacja obronna i bezpieczeństwo publiczne Nowa specjalność skierowana jest do pracowników różnorodnych służb mundurowych, pracowników agencji ochrony osób i mienia, pracowników administracji państwowej i samorządowej zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa oraz do osób pragnących prowadzić edukację w tym zakresie.
 • Praktyki
  240 godzin praktyk zawodowych odbywających się w przeciągu 8 tygodni w placówkach związanych ze specjalnością studiów.
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Edukacja obronna i bezpieczeństwo publiczne


  Studia I-go stopnia z pedagogiki trwają 3 lata
  (6 semestrów). Studenci tego kierunku dokonują wyboru specjalności po trzecim semestrze. Dzięki temu kompetentnie przygotowują się do ukierunkowanej pracy zawodowej. Po zakończeniu studiów absolwent otrzymuje tytuł licencjata pedagogiki w zakresie wybranej specjalności i ponadto zdobywa możliwość kontynuowania kształcenia w ramach studiów II-go stopnia (uzupełniające studia magisterskie).
  Wyższe studia zawodowe (I-go stopnia) z pedagogiki obejmują 1080 godzin (niestacjonarne- zaoczne) i 1800 godzin (stacjonarne- dzienne) zajęć dydaktycznych oraz 240 godzin praktyk zawodowych odbywających się w przeciągu 8 tygodni w placówkach związanych ze specjalnością studiów.

  Wybrane przedmioty kształcenia :


  Podstawy prawne obronności państwa, Armia i policja w systemie państwa demokratycznego, Metodyka edukacji obronnej i bezpieczeństwa publicznego, Zarządzanie kryzysowe, Obrona cywilna, Problemy współczesnego terroryzmu, Ochrona osób i mienia i in. Prowadzone będą również atrakcyjne zajęcia o charakterze praktyczno- warsztatowym jak np.: Pomoc psychologiczna w sytuacjach kryzysowych, Przysposobienie medyczno-sanitarne, Techniki samoobrony koniecznej, Strzelectwo sportowe.

Inne informacje związane z Bezpieczeństwo Publiczne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |