Home > Studia I Stopnia > Bezpieczeństwo Publiczne > Dzienne > Warszawa > Studia I Stopnia - Bezpieczeństwo narodowe - Warszawa - Mazowieckie

Studia I Stopnia - Bezpieczeństwo narodowe - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wszechnica Polska - Szkoła Wyższa TWP

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Bezpieczeństwo narodowe - Dzienne - Warszawa - Mazowieckie

 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  studia I stopnia /licencjackie/
  stacjonarne (3 lata; 6 semestrów) i niestacjonarne (3 lata; 6 semestrów)

  Istota bezpieczeństwa współczesnego świata dotyczy wielu wymiarów-politycznego, gospodarczego, społecznego, wojskowego i ekologicznego. Zapewnienie bezpieczeństwa narodowego staje się zadaniem strategicznym dla rozwoju państwa. Jego realizacja wymaga specjalistycznych zespołów, złożonych z osób dobrze zorientowanych w tej ważnej sferze działalności państwowej.

  Wybrane przedmioty:
  • Metody oceny zagrożeń i ryzyka bezpieczeństwa
  • Prawne podstawy bezpieczeństwa Podstawy przeciwdziałania terroryzmowi Relacje cywilno-wojskowe
  • Logistyka w sytuacjach kryzysowych
  • Międzynarodowe stosunki polityczne
  • Medycyna katastrof i zagrożeń bioterrorystycznych
  • Organizacja i użycie sił zbrojnych
  • Ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego
  Sylwetka absolwenta specjalności Bezpieczeństwo narodowe:
  Studenci zdobędą interdyscyplinarne wykształcenie pozwalające zrozumieć miejsce instytucji bezpieczeństwa w strukturze i mechanizmach funkcjonowania państwa oraz rolę bezpieczeństwa w jego przetrwaniu i rozwoju. Nabędą umiejętności oceny zagrożeń i ryzyk bezpieczeństwa dotyczących współczesnych problemów cywilizacyjnych, ekologicznych i społecznych, relacji cywilno-wojskowych, międzynarodowych stosunków politycznych, międzynarodowych stosunków wojskowych, organizacji i użycia sił zbrojnych, ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, podstaw przeciwdziałania terroryzmowi, medycyny katastrof i logistyki w sytuacjach kryzysowych oraz zarządzania kryzysowego. Potrzebnej wiedzy i koniecznych umiejętności dostarczą liczne gry decyzyjne mocno osadzone w realiach pracy sztabów kryzysowych, poparte studiami przypadków.

  Przykładowe obszary zatrudnienia:
  Ukończenie studiów pozwala na podjęcie pracy m. in. w strukturach centralnej i terenowej administracji rządowej oraz samorządu terytorialnego, zajmujących się bezpieczeństwem obywateli i podmiotów gospodarczych oraz w zespołach reagowania kryzysowego. Nabyta wiedza i umiejętności umożliwią wstąpienie i kontynuowanie nauki w ośrodkach powołanych przez państwo i jego organy do spełniania zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa narodowego.
  Macie Państwo szansę zdobyć ciekawe, potrzebne i przydatne w globalizującym się świecie wykształcenie.

Inne informacje związane z Bezpieczeństwo Publiczne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |