Home > Studia I Stopnia > Zdrowie Publiczne > Dzienne > Olsztyn > Studia I Stopnia - Kosmetologia Stosowana - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

Studia I Stopnia - Kosmetologia Stosowana - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusickiego

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Kosmetologia Stosowana - Dzienne - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

 • Cele
  Absolwent uzyskuje przygotowanie do pracy w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczenia usług. Nabyte umiejętności pozwalają na planowanie rodzaju zabiegu kosmetycznego, poprawne jego wykonanie z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań. Jest również przygotowany do ścisłej współpracy z lekarzem dermatologiem. Absolwent ma szanse zatrudnienia również w charakterze przedstawiciela firm kosmetycznych oraz usługodawcy zabiegów kosmetycznych na osobiste zamówienie klienta. Dodatkowo posiada kwalifikacje do przcy w placówkach służby i ochrony zdrowia.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Warunkiem przyjęcia na zdrowie publiczne jest konkurs świadectw (ocena z biologii)
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  KIERUNEK: ZDROWIE PUBLICZNE - studia licencjackie (I stopnia)
  Specjalność: Kosmetologia Stosowana

  Absolwent studiów pierwszego stopnia  posiada wiedzę interdyscyplinarną z zakresu nauk społecznych oraz nauk medycznych, która pozwala mu rozumieć podstawowe problemy zdrowia publicznego, systemy opieki zdrowotnej oraz polityki zdrowotnej. J est przygotowany do promowania, organizowania i realizacji różnorodnych zadań związanych z promocją i ochroną zdrowia w ujęciu lokalnym, regionalnym i krajowym. Zdobyte kwalifikacje pozwalają na zatrudnienie absolwentów w organizacjach społecznych, samorządowych i państwowych zajmujących się ochroną i promocją zdrowia w szerokim zakresie.
  W ostatnich latach obserwuje się w województwie Warmińsko-Mazurskim rozwój infrastruktury turystyczno-hotelarskiej, która równocześnie promuje aktywny wypoczynek i zdrowy styl życia. Przykładem tego typu działalności są powstające nowe gabinety odnowy biologicznej i ośrodki SPA. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu na wykwalifikowaną kadrę tych ośrodków, w ramach specjalizacji absolwenci zapoznają się z teoretycznymi i praktycznymi aspektami ważnymi w odnowie biologicznej, kosmetologii i dietetyce. Ta dodatkowa wiedza i kwalifikacje pozwalają absolwentom znaleźć zatrudnienie nie tylko w placówkach opieki zdrowotnej, ale również w ośrodkach promujących zdrowy styl życia. Kwalifikacje specjalizacyjne absolwenta idealnie komponują się z rozbudowującą się strukturą zdrowotną, turystyczną i wypoczynkową nie tylko naszego regionu, ale jest też płaszczyzną współpracy przygranicznej. Absolwent kończąc studia pierwszego stopnia jest również gotowy do podjęcia kształcenia na studiach drugiego stopnia.

  Przedmioty kształcenia: ogólne m.in. etyka, filozofia, psychologia, informatyka, język obcy; podstawowe m.in. chemia ogólna, biochemia kosmetyczna, anatomia, fizjologia, farmakologia, immunologia; zawodowe m.in. kosmetologia stosowana, dermatologia, chemia kosmetyków, techniki zabiegów kosmetycznych.

Inne informacje związane z Zdrowie Publiczne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |