Home > Studia I Stopnia > Komunikacja Społeczna > Zaoczne > Kielce > Studia I Stopnia - Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna - Kielce - Świętokrzyskie

Studia I Stopnia - Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSEiP-Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna - Zaoczne - Kielce - Świętokrzyskie

 • Cele
  Sylwetka absolwenta: absolwent kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna specjalizacji dziennikarz radia, prasy i TV po ukończeniu trzyletnich studiów będzie przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w redakcjach prasy codziennej, periodykach oraz stacjach radiowych i ośrodkach telewizyjnych. Absolwenci, po ukończeniu specjalizacji, będą mogli również podejmować pracę jako rzecznicy prasowi, redaktorzy wydawnictw, specjaliści w zakresie public relations, reklamy i promocji. Ze względu na specyfikę wykonywanego zawodu absolwenci będą posiadać umiejętność docierania do źródeł informacji, ich selekcji i oceny wiarygodności. Uzyskają umiejętności redagowania informacji, sprawozdań, pisania reportaży - także radiowych i telewizyjnych - felietonów, komentowania i prowadzenia wywiadów. Dzięki poznaniu specyfiki pracy redaktorskiej i wydawniczej będą przygotowani do współpracy z grafikami, fotoreporterami i obsługą techniczną rozgłośni radiowych i ośrodków telewizyjnych. Absolwenci posiądą umiejętność rozumienia zjawisk i procesów współczesnego życia publicznego i będą zdolni do samodzielnej analizy otaczającej rzeczywistości społecznej. W związku z tym będą mogli uczestniczyć w dialogu społecznym na ważne i aktualne tematy, kształtować postawy sprzyjające przestrzeganiu demokratycznych reguł życia społecznego i politycznego.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Studentem WSEiP może zostać absolwent szkoły średniej legitymujący się świadectwem dojrzałości. Rekrutację przeprowadzają Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne.
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

  studia I stopnia (licencjackie, 6-semestralne) – stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne)


  SPECJALNOŚĆ: dziennikarz prasy, radia i tv


  PROGRAM STUDIÓW OBEJMUJE M.IN. PRZEDMIOTY: filozofia, socjologia, psychologia społeczna, historia powszechna XIX i XX wieku, języki obce, wstęp do nauki o komunikowaniu, społeczne i kulturowe oddziaływanie mediów, międzynarodowe stosunki polityczne i gospodarcze, historia doktryn politycznych, dynamika komunikowania interpersonalnego, historia prasy i mediów w Polsce i na świecie, współczesne media w Polsce i na świecie wraz z lektoratem prasy krajowej i zagranicznej, retoryka dziennikarska, gatunki dziennikarskie, fotografia w prasie, agencja prasowa i praca z serwisem informacyjnym, media lokalne i środowiskowe, prawo prasowe i etyka dziennikarska, prawo radiofonii i telewizji, prawo autorskie, pracownia agencyjna, radiowa i telewizyjna, edytorstwo prasowe, seminaria warsztatowe prasowo-agencyjne i radiowo-telewizyjne, warsztaty publicystyki dziennikarskiej.

  Spodziewane zatrudnienie: redakcje prasy codziennej i periodyków, stacje radiowe i ośrodki telewizyjne, rzecznik prasowy instytucji publicznych oraz przedsiębiorstw.

Inne informacje związane z Komunikacja Społeczna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |