Inżynieria Biomedyczna - Studia Inżynierskie

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Politechnika Białostocka

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Inżynieria Biomedyczna - Studia Inżynierskie - W ciągu tygodnia - Biała Podlaska - Lubelskie

 • Szczegółowe informacje
  Studia inżynierskie, I stopnia, 3,5-letnie, stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne).
  Absolwent zostaje wyposażony w wiedzę z zakresu inżynierii biomedycznej, w tym w obszarze informatyki medycznej, elektroniki medycznej, biomechaniki inżynierskiej, inżynierii biomateriałów. Absolwent posiada umiejętności korzystania z nowoczesnej aparatury oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych. Absolwent jest przygotowany do współpracy z lekarzami medycyny w zakresie integracji, eksploatacji, obsługi i konserwacji aparatury medycznej oraz obsługi systemów diagnostycznych i terapeutycznych, udziału w wytwarzaniu i projektowaniu aparatury medycznej oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych oraz udziału w pracach naukowo-badawczych związanych z inżynierią biomedyczną.
  Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

  Specjalność – biomechanika inżynierska
  Absolwent specjalności uzyskuje wiedzę i umiejętności pozwalające na wykorzystanie mechaniki do rozwiązywania problemów medycznych, związanych m.in. z analizą lokomocji człowieka, deformacją materiałów biologicznych, oddziaływaniem implant – tkanka kostna. Przekazywane treści kształcenia odnoszą się do systemów biologicznych występujących na różnych poziomach organizacji, od poziomu tkanek i komórek, do układów stabilizujących złamania kości. Absolwent dzięki nabytej wiedzy, może uczestniczyć w rozwiązywaniu problemów klinicznych m.in. w obszarach ortopedii i traumatologii, rehabilitacji, stomatologii.

  Specjalność – inżynieria rehabilitacji
  Absolwent specjalności uzyskuje wiedzę umożliwiającą udział inżyniera w procesie rehabilitacji klinicznej osób niepełnosprawnych, prowadzenie prac projektowych i klinicznych zmierzających do poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych. Absolwent jest przygotowany m.in. do projektowania urządzeń wspomagających funkcjonowanie osób niepełnosprawnych oraz aktywnej rehabilitacji narządu ruchu.

  Specjalność – materiały medyczne
  Absolwent specjalności uzyskuje wiedzę związaną z funkcjonowaniem zarówno żywych tkanek, jak i sztucznych materiałów użytkowanych w otoczeniu tkankowym. Posiadana wiedza pozwala na właściwy dobór materiałów wszędzie tam, gdzie elementy organizmu zastępuje się sztucznymi odpowiednikami. Absolwent uzyskuje wiedzę o właściwościach i technologii wytwarzania takich materiałów jak: stopy metali, ceramika, tworzywa sztuczne, kompozyty. Uzyskana w procesie kształcenia wiedza może być wykorzystana przy projektowaniu implantów (np. stomatologicznych) oraz sztucznych narządów.

Inne informacje związane z Inżynieria Biomedyczna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |