STUDIA PODYPLOMOWE ZASTOSOWANIE HYDROLOGII W GOSPODARCE I INŻYNIERII WODNEJ - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem SGGW Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły STUDIA PODYPLOMOWE ZASTOSOWANIE HYDROLOGII W GOSPODARCE I INŻYNIERII WODNEJ - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Cele
  Studia mają na celu doskonalenie i pogłębianie wiedzy dotyczącej hydrologii gospodarki wodnej w zakresie umożliwiającym efektywne projektowanie urządzeń hydrotechnicznych oraz wdrażania Ramowej Dyrektywy Wodnej i Dyrektywy Powodziowej.
 • Profil słuchacza / wymogi
  Studia przeznaczone są głównie dla osób zatrudnionych w RZGW, pracowników wydziałów ochrony środowiska urzędów marszałkowskich i wojewódzkich oraz projektantów urządzeń budownictwa wodnego i melioracji.
 • Szczegółowe informacje
  Studia rozszerzają i uaktualniają wiedzę dotyczącą hydrologii, hydrogeologii, gospodarki i prawa wodnego oraz obejmują także zagadnienia wymagane do egzaminu na uprawnienia hydrologiczne. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców SGGW, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalistów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  Program studiów obejmuje: procesy i zjawiska hydrologiczne, hydrologię wód powierzchniowych i podziemnych, podstawy modelowania matematycznego w hydrologii, modele odpływu ze zlewni i propagacji fali w korycie, modele transportu rumowiska rzecznego, podstawy hydrometrii rzecznej, przepływy miarodajne i kontrolne w inżynierii wodnej i komunikacyjnej, zastosowanie metod statystycznych w hydrologii i meteorologii, hydrologiczne zjawiska i procesy ekstremalne, podstawy gospodarowania wodą, wdrożenie RDW, zagrożenia w gospodarce wodnej, wdrożenie Dyrektywy Powodziowej, zagadnienia prawne w inżynierii i gospodarce.

  Kierownik studiów: dr hab. inż. Tomasz Okruszko prof. nadz.

  Czas trwania studiów: 2 semestry

  Zasady naboru: według kolejności zgłoszeń

  Liczba miejsc: 30

Inne informacje związane z inżynieria środowiskowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |