Información


Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego usytuowana jest w zabytkowym budynku u podnóża wzgórza gołonoskiego w najstarszej dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Gołonogu. Rozpoczynając swą działalność 11 października 2004 r.   była pierwszą niepubliczną uczelnią o charakterze medycznym w Zagłębiu Dąbrowskim. Wkrótce, odpowiadając na zapotrzebowanie edukacji wyższej na kierunki humanistyczne i inżynierskie, uruchomiła również kierunki kształcenia o tych profilach. Jest Uczelnią młodą i dynamiczną. Od początku swej działalności podwoiła liczbę kierunków kształcenia, dostosowując ofertę edukacyjną do wymagań i potrzeb rynku. Władze Uczelni ogromną wagę przywiązują do jakości edukacji studentów. Programy nauczania opracowywane są zgodnie ze wszystkimi wymogami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a wykłady prowadzą najlepsi specjaliści i doskonali wykładowcy z kraju i zagranicy.

Celem działalności Uczelni jest wykształcenie studentów, którzy oprócz gruntownej wiedzy teoretycznej nabędą umiejętności praktyczne pozwalające im na podjęcie pracy w różnych sektorach życia gospodarczego i społecznego.

 


          Wydział Społeczno-Medyczny w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego posiada uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunkach:
  • Politologia (uprawnienia nadane przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 10.12.2004r.),
  • Logistyka (uprawnienia nadane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 16.07.2008r.),
  • Pielęgniarstwo (uprawnienia nadane przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 1.10.2004r. oraz akredytacja Ministra Zdrowia z dn. 27.03.2008r.),
  • Fizjoterapia (uprawnienia nadane przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 14.03.2005r.),
  • Położnictwo (uprawnienia nadane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 20.03.2008r. oraz Umowa z Ministerstwem Zdrowia z dn. 29.05.2008r. zezwalająca na prowadzenie kształcenia zawodowego pielęgniarek i położnych),
  • Ratownictwo medyczne (uprawnienia nadane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 9.01.2008r.)
  • Zdrowie Publiczne (uprawnienia nadane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 19.06.2009r.)
  • Kosmetologia (pozytywna opinia Państwowej Komisji Akredytacyjnej o nadanie uprawnień do prowadzenia studiów I stopnia z dnia 2.07.2009 r.)

Oferta szkoleniowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |