Idź do home > Szkoły - Polska > Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie

Informacje

Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie

Władze Uczelni

Chlubą UW MSC jest kadra naukowo - dydaktyczna i administracyjna. Tworzy ona znakomity zespół. Są to specjaliści z różnych dyscyplin. Wielu z nich to wybitni praktycy i liderzy globalnego biznesu.

Działalność studencka


Jeśli zdecydowałeś się na studiowanie w UW MSC znaczy, że nie obca jest Ci chęć dokonania zmian w życiu, poprawienie swojego statusu społecznego i osiągnięcie życiowego sukcesu.
Dla nas jest to oczywiste!

Warunki studiowania

Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie posiada w Warszawie dwie siedziby. Pierwsza z nich usytuowana jest przy ul. Łabiszyńskiej 25, druga zaś przy Placu Żelaznej Bramy 10. Zajęcia odbywają się w obu miejscach w dobrze wyposażonych salach dydaktycznych.
W budynku przy ul. Łabiszyńskiej 25 studenci mają do dyspozycji:
- obszerną aulę,
- sale wykładowe,
- pracownie komputerowe,
- sale ćwiczeniowe,
- czytelnię internetową,
- bufet.
Ponadto w budynku przy ul. Łabiszyńskiej znajdują się: Dziekanat, Kwestura oraz Dział Informacji i Rekrutacji. Tutaj także mają swą siedzibę władze Uczelni. Warto podkreślić, iż obiekt ten znajduje się na ogrodzonej działce. Do dyspozycji studentów zostało oddanych kilkadziesiąt dogodnych miejsc parkingowych.
Budynek położony przy Placu Żelaznej Bramy 10 to obiekt zabytkowy. Powszechnie znany jest pod nazwą Pałac Lubomirskich. Godna podkreślenia jest jego dogodna lokalizacja - w ścisłym centrum Warszawy.
W budynku przy Placu Żelaznej Bramy 10 studenci mają do dyspozycji:
- obszerną aulę,
- sale wykładowe,
- pracownie komputerowe,
- sale ćwiczeniowe,
- bibliotekę oraz czytelnię, wyposażone w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu,
- bufet.
Ponadto, w obiekcie przy Placu Żelaznej Bramy 10 znajdują się: Dziekanat oraz Punkt Informacji i Rekrutacji. Tutaj też urzęduje Dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii.

Biblioteka Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie dysponuje bogatym księgozbiorem. Zgromadzono tu liczne tytuły czasopism polskich i zagranicznych pochodzących z prenumeraty. Profil istniejącego księgozbioru jest systematycznie dostosowywany do kierunków kształcenia prowadzonych przez Uczelnię oraz na bieżąco aktualizowany zgodnie z sugestiami studentów i kadry dydaktycznej.
Biblioteka UWMSC jest dostępna dla studentów i nauczycieli akademickich przez sześć dni w tygodniu. Wyposażona została w elektroniczny program biblioteczny pozwalający na przeszukiwanie zbiorów przy pomocy dowolnego komputera z dostępem do Internetu. Studenci mogą sprawdzić, czy poszukiwana pozycja znajduje się w zasobach Uczelni, a także, czy jest w danej chwili dostępna.
Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie oferuje swoim studentom bogate zaplecze socjalno-medyczne. Do dyspozycji studentów i pracowników UWMSC przeznaczony został - utworzony przez Uczelnię - niepubliczny zakład opieki zdrowotnej Centrum Medyczne ZDROWIE. Centrum mieści się przy ul. Kleszczowej 3. Placówka ta dysponuje również gabinetem stomatologicznym zlokalizowanym przy ul Łabiszyńskiej 25.
Naszym studentom oferujemy bezpłatną opiekę medyczną. Obejmuje ona bezpłatne konsultacje wszystkich specjalistów: internistów, laryngologów, ginekologów, ortopedów, alergologów, chirurgów, neurologów, dermatologów, lekarzy rodzinnych i innych. Pracownicy Centrum Medycznego ZDROWIE bezpłatnie wykonują również podstawowe badania diagnostyczne, takie między innymi jak: analizy krwi, moczu, USG i EKG. Dodatkowo studenci mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek na usługi stomatologiczne.

Oferta Edukacyjna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |