Home > Kursy i Szkolenia > Linux > Inne > Warszawa > Kurs administratora systemów Linux/Unix - Warszawa - Mazowieckie

Kurs administratora systemów Linux/Unix - Inne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Kurs administratora systemów Linux/Unix - Inne - Warszawa - Mazowieckie

 • Cele
  Celem kursu jest zdobycie praktycznej wiedzy na temat administracji systemem LINUX/UNIX oraz przygotowanie do zarządzania infrastrukturą sieciową firmy.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Kierunek Administracji Systemem LInux/Unix przeznaczony jest dla osób, które chcą nabyć wiedzę z zakresu instalacji i obsługi sieci oraz serwerów dedykowanych. Do odbycia kursu wymagana jest podstawowa umiejętność w posługiwaniu się komputerem na dowolnym systemie operacyjnym. Często nasi słuchacze już w trakcie nauki zakładają własny serwer, tworzą stronę www oraz konfigurują własną domenę. Powyższa oferta kierowana jest również do osób, które pracują już na stanowisku administratora i chcą podwyższyć swoje kwalifikacje.
 • Szczegółowe informacje
  Kurs administratora systemów Linux/Unix

  Jak uczymy?

  Kurs prowadzony będzie w formie wykładów/prezentacji, licznych ćwiczeń grupowych, analiz przypadków, dyskusji oraz konsultacji z osobami prowadzącymi. Całość kursu obejmuje min. 340 h dydaktycznych zajęć i jest prowadzony w 10 osobowych grupach. Studenci pracują na dowolnej dystrybucji (Debian, Ubuntu, OpenSUSE, Fedora, Gentoo, Slackware, PLD, Mandriva i inne) oraz otrzymują dostęp do kont ssh z możliwością umieszczenia strony www, oraz konfiguracji domeny. Największy nacisk kładziemy na pracę pod konsolą, instalację linuxa z przeznaczeniem na serwer lub router, konfigurację firewalla, sieci LAN, instalację serwera Samba, Apacze(www) oraz serwera pocztowego z zabezpieczeniami.

  Ukończenie kursu uwieńczone będzie otrzymaniem przez studentów dyplomu ukończenia kursu poświadczonego przez Uczelnię Warszawską im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

  Kurs poprowadzą:

  Hubert Stachurski
  Wykładowca Szkoły Linuxa od dwóch lat. Ukończył studia na Wydziale Leśnym SGGW broniąc pracę magisterską dotyczącą bezpieczeństwa sieci Lasów Państwowych. Obecnie doktorant w Zakładzie Ekonomiki Leśnictwa i słuchacz studiów podyplomowych na PJWSTK (bazy danych i ich aplikacje). Linuksem zajmuje się od '99, pierwsze kroki w Red Hat, potem przegląd najważniejszych dystrybucji - od Slackware poprzez Debian i PLD do Ubuntu. Do tej pory trzyma się "rodziny" Red Hat pracując na kolejnych wydaniach Fedory. Były administrator studenckiej sieci kampusu, obecnie zajmuje się administracją siecią LAN,> przygotowywaniem aplikacji webowych oraz serwerem Jabbera w dużej, państwowej firmie. Webmaster kilku witryn internetowych, członek FLUG.
  Adam Kostrzewa
  Informatyk. Wykładowca Szkoły Linuxa od dwóch lat. Ukończył studia na PJWSTK broniąc pracę inżynierską dotyczącą zarządzania siecią WAN. Informatyką zajmuje się od '89, pierwsze kroki w asemblerze na Commodore C64. Pierwszym zainstalowanym samodzielnie linuxem był Red Hat 5.0 (Hurricane). Od tego czasu nie umie zliczyć zainstalowanych różnych dystrybucji linuksa. Uczestniczył w wielu różnych wdrożeniach systemów informatycznych w oparciu o linuksy w tym m.in. serwer Apache z ponad 200 wirtualnymi hostami. Obecnie administrator sieci WAN i korporacyjnego wyjscia do Internetu w jednej z największych firm w Polsce.

Inne informacje związane z Linux

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |