Kurs administratora systemów Linux/Unix - Warszawa - Mazowieckie - Administrator linux kurs - Administrator ubuntu kurs - Administrator unix warszawa - I3541

Home>Kursy i Szkolenia>Linux>Inne>Warszawa>Kurs administratora systemów Linux/Unix - Warszawa - Mazowieckie
 
Kurs administratora systemów Linux/Unix - Inne
Linki sponsorowane
Loading...

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem
Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie

Kurs administratora systemów Linux/Unix - Warszawa - Mazowieckie

Imię
Nazwisko
E-mail
Telefon
Województwo
Telefon komórkowy
Komentarz / Pytanie
* Wymagane pola

Chcę otrzymywać darmowe informacje na mój adres email lub telefonicznie.

Wkrótce otrzymasz odpowiedź od przedstawiciela centrum: Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Akceptuję warunki regulamin Educaedu Business S.L. i polityka ochrony danych osobowych
Prosimy o poprawne wypełnienie pól
Glosarium
  • Administracja systemow linux stopnia ii
  • Administrator linux kurs
  • Administrator linux warszawa
  • Administrator sieci linux warszawa
  • Administrator ubuntu kurs
  • Administrator unix linux warszawa
  • Administrator unix warszawa
  • Kurs linux warszawa
  • Szkolenia linux warszawa
  • Szkolenie linux warszawa
Podziel się z innymi:
Kurs administratora systemów Linux/Unix - Warszawa - Mazowieckie Szczegóły
Cel:
Celem kursu jest zdobycie praktycznej wiedzy na temat administracji systemem LINUX/UNIX oraz przygotowanie do zarządzania infrastrukturą sieciową firmy.
Profil słuchacza / Wymogi:
Kierunek Administracji Systemem LInux/Unix przeznaczony jest dla osób, które chcą nabyć wiedzę z zakresu instalacji i obsługi sieci oraz serwerów dedykowanych. Do odbycia kursu wymagana jest podstawowa umiejętność w posługiwaniu się komputerem na dowolnym systemie operacyjnym. Często nasi słuchacze już w trakcie nauki zakładają własny serwer, tworzą stronę www oraz konfigurują własną domenę. Powyższa oferta kierowana jest również do osób, które pracują już na stanowisku administratora i chcą podwyższyć swoje kwalifikacje.
Szczegółowe informacje:
Kurs administratora systemów Linux/Unix

Jak uczymy?

Kurs prowadzony będzie w formie wykładów/prezentacji, licznych ćwiczeń grupowych, analiz przypadków, dyskusji oraz konsultacji z osobami prowadzącymi. Całość kursu obejmuje min. 340 h dydaktycznych zajęć i jest prowadzony w 10 osobowych grupach. Studenci pracują na dowolnej dystrybucji (Debian, Ubuntu, OpenSUSE, Fedora, Gentoo, Slackware, PLD, Mandriva i inne) oraz otrzymują dostęp do kont ssh z możliwością umieszczenia strony www, oraz konfiguracji domeny. Największy nacisk kładziemy na pracę pod konsolą, instalację linuxa z przeznaczeniem na serwer lub router, konfigurację firewalla, sieci LAN, instalację serwera Samba, Apacze(www) oraz serwera pocztowego z zabezpieczeniami.

Ukończenie kursu uwieńczone będzie otrzymaniem przez studentów dyplomu ukończenia kursu poświadczonego przez Uczelnię Warszawską im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Kurs poprowadzą:

Hubert Stachurski
Wykładowca Szkoły Linuxa od dwóch lat. Ukończył studia na Wydziale Leśnym SGGW broniąc pracę magisterską dotyczącą bezpieczeństwa sieci Lasów Państwowych. Obecnie doktorant w Zakładzie Ekonomiki Leśnictwa i słuchacz studiów podyplomowych na PJWSTK (bazy danych i ich aplikacje). Linuksem zajmuje się od '99, pierwsze kroki w Red Hat, potem przegląd najważniejszych dystrybucji - od Slackware poprzez Debian i PLD do Ubuntu. Do tej pory trzyma się "rodziny" Red Hat pracując na kolejnych wydaniach Fedory. Były administrator studenckiej sieci kampusu, obecnie zajmuje się administracją siecią LAN,> przygotowywaniem aplikacji webowych oraz serwerem Jabbera w dużej, państwowej firmie. Webmaster kilku witryn internetowych, członek FLUG.
Adam Kostrzewa
Informatyk. Wykładowca Szkoły Linuxa od dwóch lat. Ukończył studia na PJWSTK broniąc pracę inżynierską dotyczącą zarządzania siecią WAN. Informatyką zajmuje się od '89, pierwsze kroki w asemblerze na Commodore C64. Pierwszym zainstalowanym samodzielnie linuxem był Red Hat 5.0 (Hurricane). Od tego czasu nie umie zliczyć zainstalowanych różnych dystrybucji linuksa. Uczestniczył w wielu różnych wdrożeniach systemów informatycznych w oparciu o linuksy w tym m.in. serwer Apache z ponad 200 wirtualnymi hostami. Obecnie administrator sieci WAN i korporacyjnego wyjscia do Internetu w jednej z największych firm w Polsce.

Inne informacje związane z Kursy i Szkolenia i Linux: