Home > Studia I Stopnia > Elektryka, Elektronika, Informatyka > Dzienne > Biała Podlaska > Elektrotechnika - Studia Inżynierskie - Biała Podlaska - Lubelskie

Elektrotechnika - Studia Inżynierskie - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Politechnika Białostocka

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Elektrotechnika - Studia Inżynierskie - Dzienne - Biała Podlaska - Lubelskie

 • Szczegółowe informacje
  Studia inżynierskie, I stopnia, 3,5-letnie, stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne).
  Absolwent posiada znaczny zasób wiedzy z dyscyplin podstawowych takich jak: matematyka, fizyka, elektrotechnika teoretyczna, elektronika, informatyka, metody obliczeniowe, technika cyfrowa, teoria sterowania, miernictwo elektryczne itd. Wiedza ta jest rozszerzona wiadomościami specjalistycznymi z zakresu zagadnień związanych z projektowaniem, budową oraz eksploatacją układów i urządzeń elektrycznych, energoelektronicznych, komputerowych oraz użytkowania przemysłowych sterowników cyfrowych.
  Absolwent jest przygotowany do pracy zawodowej szczególnie w średnich i małych zakładach pracy zajmujących się wytwarzaniem oraz użytkowaniem energii elektrycznej w różnych dziedzinach nowoczesnego przemysłu, w tym szczególnie przemysłu elektrotechnicznego oraz automatycznego sterowania procesami produkcyjnymi i technologicznymi.
  Otrzymany zasób wiadomości umożliwia absolwentom wszystkich specjalności kontynuowanie nauki na II stopniu studiów.

  Specjalność – automatyka przemysłowa i technika mikroprocesorowa (studia stacjonarne)
  Absolwent tej specjalności przygotowany jest do formułowania i rozwiązywania zadań z zakresu projektowania oprogramowania i diagnostyki zautomatyzowanych systemów pomiarowo-kontrolnych, projektowania systemów automatyki i ich składników, projektowania i użytkowania w praktyce przemysłowej urządzeń i systemów przeznaczonych do sterowania procesami produkcyjnymi przy wykorzystaniu energii elektrycznej. Absolwent posiada zasób wiedzy z zakresu podstaw programowania i użytkowania systemów mikrokomputerowych ogólnego przeznaczenia. Student, w trakcie studiów, ma możliwość wyboru, według własnych preferencji, ścieżki dydaktycznej: automatyka i technika mikroprocesorowa lub automatyka przemysłowa.

  Specjalność – elektroenergetyka i technika świetlna (studia stacjonarne)

  Kształcenie na tej specjalności obejmuje w szerokim zakresie następujące zagadnienia: wytwarzanie, przesył i rozdział energii elektrycznej, gospodarka elektroenergetyczna, a także problematyka zarządzania w elektroenergetyce. W trakcie studiów przedstawiane są zagadnienia teoretyczne i praktyczne dotyczące sieci i systemów elektroenergetycznych oraz ich sterowania, zabezpieczania i automatyzacji, metody optymalizacji w elektroenergetyce, zagadnienia dotyczące linii, stacji elektroenergetycznych oraz urządzeń i instalacji elektroenergetycznych. Absolwent posiada umiejętność projektowania: instalacji oświetleniowych, sprzętu i urządzeń oświetleniowych, układów energetyki słonecznej i wybranych elementów optoelektronicznych. Student, w trakcie studiów, ma możliwość wyboru, według własnych preferencji, ścieżki dydaktycznej: elektroenergetyka lub technika świetlna.

  Specjalność – inżynieria elektryczna (studia niestacjonarne)

  Absolwent tej specjalności posiada umiejętności: komputerowego wspomagania projektowania w dziedzinie sieci i instalacji elektrycznych, zabezpieczania i ochrony urządzeń elektrycznych, a także eksploatacji urządzeń technologicznych, łączeniowych, zabezpieczających, sterujących i pomiarowych zasilanych energią elektryczną. Jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w zakładach oraz jednostkach projektowych i konstrukcyjnych przemysłu elektrotechnicznego.

Inne informacje związane z Elektryka, Elektronika, Informatyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |