Elektronika i Telekomunikacja - Studia Inżynierskie

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Politechnika Białostocka

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Elektronika i Telekomunikacja - Studia Inżynierskie - W ciągu tygodnia - Biała Podlaska - Lubelskie

 • Szczegółowe informacje
  Studia inżynierskie, I stopnia, 3,5-letnie, stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne).
  Studia przygotowują do prowadzenia szeroko rozumianej działalności inżynierskiej w zakresie elektroniki i telekomunikacji, zarówno w sferze konstrukcji, produkcji, jak i różnego rodzaju usług.

  Absolwent posiada wymagany zasób wiedzy z dyscyplin podstawowych, takich jak matematyka, fizyka, teoria obwodów i sygnałów, metodyka i technika programowania oraz technika obliczeniowa i symulacyjna. Wiedza ta jest uzupełniona wiadomościami specjalistycznymi z zakresu inżynierii materiałowej i konstrukcji urządzeń, techniki analogowej, cyfrowej i mikroprocesorowej, przetwarzania sygnałów, metrologii, telekomunikacji, techniki bezprzewodowej i techniki bardzo wysokich częstotliwości oraz optoelektroniki, a także wzbogacona o umiejętności tworzenia i posługiwania się profesjonalnym oprogramowaniem komputerowym.

  Absolwent tego kierunku może znaleźć zatrudnienie m.in. u operatorów sieci telekomunikacyjnych (w tym telefonii komórkowej), w miejskich sieciach teleinformatycznych (w tym sieciach telewizji kablowej), u dostawców usług internetowych i multimedialnych, w różnorodnych zakładach przemysłowych, bankowości, administracji państwowej oraz wszędzie tam gdzie stosowane są nowoczesne systemy elektroniczne.
  Absolwent jest przygotowani do podjęcia studiów drugiego stopnia.

  Specjalność – aparatura elektroniczna
  Absolwent tej specjalności posiada gruntowną wiedzę z zakresu miernictwa elektronicznego, techniki mikroprocesorowej i regulacji, programowalnych struktur logicznych, a także radioelektroniki, elektroniki mocy i ochrony przeciwzakłóceniowej, układów elektroniki profesjonalnej, systemów radiokomunikacji mobilnej, techniki telewizyjnej i radiowej, a także wspomaganego komputerowo projektowania aparatury elektronicznej. Absolwent przygotowany jest do pracy w zakresie eksploatacji urządzeń i systemów elektroniki i automatyki przemysłowej, takich jak: sterowniki, energoelektroniczne układy zasilania i przetwarzania energii elektrycznej, układy pomiarowe techniki mikroprocesorowej, systemy komputerowe i układy automatyki, diagnostyki i nadzoru w procesach przemysłowych. Student, w trakcie studiów, ma możliwość wyboru, według własnych preferencji, ścieżki dydaktycznej: telekomunikacja bezprzewodowa lub elektronika przemysłowa.

  Specjalność – teleinformatyka i optoelektronika (studia stacjonarne)
  Absolwent posiada wiedzę na temat systemów telekomunikacyjnych oraz informatycznych zarówno w zakresie nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych jak również technologii internetowych oraz o najnowsze rozwiązania w zakresie teletransmisji, cyfrowego przetwarzania sygnałów, konstrukcji i eksploatacji central telefonicznych, technologii internetowych, programowania aplikacji sieciowych, techniki światłowodowej, źródeł i detektorów promieniowania, sieci światłowodowych, podstaw optyki i optyki falowej, systemów multimedialnych oraz radiokomunikacyjnych, np.: telefonii komórkowej, z konstrukcji, projektowania i eksploatacji urządzeń elektronicznych i optoelektronicznych.

  Szeroka gama zajęć laboratoryjnych i projektowych umożliwia absolwentowi nabycie praktycznych umiejętności profesjonalnego wykonywania zadań związanych z tworzeniem i technicznym zarządzaniem współczesną infrastrukturą teleinformatyczną w zakresie projektowania, wdrażania i zarządzania systemami sieci komputerowych i telekomunikacyjnych, w tym szerokopasmowych sieci optycznych, projektowania multimedialnych sieci wielousługowych, systemów przetwarzania sygnałów, technologii internetowych, a także zagadnień bezpieczeństwa i ochrony informacji w systemach komunikacji elektronicznej. Student, w trakcie studiów, ma możliwość wyboru, według własnych preferencji, ścieżki dydaktycznej: teleinformatyka lub optoelektronika.

Inne informacje związane z Elektryka, Elektronika, Informatyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |