Elektronika i Telekomunikacja - Studia II Stopnia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Politechnika Białostocka

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Elektronika i Telekomunikacja - Studia II Stopnia - W ciągu tygodnia - Biała Podlaska - Lubelskie

  • Szczegółowe informacje
    Studia II stopnia, 1,5-roczne, stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne) przeznaczone są dla absolwentów studiów I stopnia (zawodowych) lub studiów II stopnia (lub jednolitych magisterskich) kierunku elektronika i telekomunikacja oraz kierunków pokrewnych.

    Studia zapewniają odpowiednie przygotowanie do prowadzenia szeroko rozumianej działalności inżynierskiej i naukowej w dziedzinie elektroniki i telekomunikacji, zarówno w sferze konstrukcji, produkcji jak i różnego rodzaju usług.

    Absolwent tego kierunku posiada szeroki zasób wiedzy z dyscyplin podstawowych: matematyki i jej aplikacji, metod numerycznych i optymalizacji. Wiedza ta jest rozszerzona o wiadomości specjalistyczne z zakresu techniki światłowodowej i fotoniki, programowalnych układów cyfrowych, teorii informacji i kodowania oraz kompatybilności elektromagnetycznej, a także bezpieczeństwa systemów informacyjnych. Duża ilość zajęć laboratoryjnych i projektowych pozwala na zapoznanie z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie telekomunikacji bezprzewodowej oraz elektroniki przemysłowej, a także rozszerzenie praktycznych umiejętności projektowania zaawansowanych systemów elektroniki, sterowania urządzeniami przemysłowymi, zarządzania sieciami oraz systemami teleinformatycznymi z uwzględnieniem najnowszych systemów optycznych, a także zaawansowanych technik cyfrowego przetwarzania sygnałów i platform ich realizacji oraz umiejętności projektowania, eksploatacji i zabezpieczenia danych we współczesnych sieciach i systemach telekomunikacyjnych.

    Otrzymany zasób wiedzy umożliwia absolwentom rozwiązywanie zarówno konkretnych zadań technicznych, związanych z projektowaniem, wytwarzaniem bądź eksploatacją aparatury elektronicznej i sieci teleinformatycznych, jak i samodzielne wykonywanie prac badawczo-rozwojowych z zakresu konstrukcji urządzeń i systemów elektronicznych oraz teleinformatycznych, a także nadzorowanie czynności wdrożeniowych. Na studiach stacjonarnych, w trakcie nauki, student ma możliwość wyboru, według własnych preferencji, ścieżki dydaktycznej: aparatura elektroniczna lub teleinformatyka i optoelektronika.

    Absolwent może podjąć pracę w tych gałęziach gospodarki, w których wykorzystywane są możliwości współczesnej elektroniki, telekomunikacji i teleinformatyki, zarówno w dużych zakładach produkcyjnych i usługowych posiadających lokalne sieci teleinformatyczne, zakładach sprzętu kontrolno-pomiarowego, szpitalach, małych przedsiębiorstwach, gdzie wymagana jest szeroka wiedza ogólnotechniczna, jak również może prowadzić samodzielną działalność gospodarczą w zakresie produkcji i napraw sprzętu elektronicznego. Absolwent jest również przygotowany do podjęcia zatrudnienia w biurach projektowych, instytutach przemysłowych i uczelnianych jednostkach naukowo-dydaktycznych.

    Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia.

Inne informacje związane z elektryka, elektronika, informatyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |