Automatyka i Robotyka - Studia Inżynierskie

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Politechnika Białostocka

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Automatyka i Robotyka - Studia Inżynierskie - W ciągu tygodnia - Biała Podlaska - Lubelskie

 • Szczegółowe informacje
  Studia inżynierskie, I stopnia, 3,5-letnie, stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne).
  Absolwent studiów I stopnia zostaje wyposażony w wiedzę z zakresu informatyki, analizy sygnałów, regulacji automatycznej, robotyki, algorytmów decyzyjnych i obliczeniowych. Posiada umiejętności korzystania ze sprzętu komputerowego w ramach użytkowania profesjonalnego oprogramowania inżynierskiego, jak i opracowywania własnych, prostych aplikacji programowania i sterowników logicznych, sieci komputerowych i sieci przemysłowych przy eksploatacji i do projektowania układów automatyki oraz systemów sterowania i systemów wspomagania decyzji. Absolwent przygotowany jest do eksploatacji, uruchamiania i projektowania systemów automatyki i robotyki w różnych zastosowaniach. Przygotowany jest do podjęcia studiów drugiego stopnia.

  Specjalność – roboty mobilne
  Jest to specjalność interdyscyplinarna. Absolwent tej specjalności posiada wiedzę z zakresu mechaniki, elektroniki, sterowania i informatyki. Nabyte kwalifikacje umożliwiają mu zastosowanie robotów mobilnych w fabrykach, w bezzałogowych pojazdach, statkach kosmicznych i wodnych. Znajduje zatrudnienie jako specjalista z zakresu projektowania systemów automatycznych, projektowania robotów mobilnych w różnych zastosowaniach, także przemysłowych.

  Specjalność – automatyzacja i informatyzacja procesów
  Absolwent specjalności jest przygotowany do wdrażania i obsługi nowoczesnej automatyki w zakładach przemysłowych. Nabywa wiedzę z zakresu teorii sterowania, techniki cyfrowej i mikroprocesorowej, sztucznej inteligencji, programowalnych systemów sterowania. Dużą część programu studiów stanowią przedmioty z zakresu technik komputerowych. Kwalifikacje, jakie posiada absolwent tej specjalności, umożliwiają mu podjęcie pracy we wszystkich przedsiębiorstwach wykorzystujących elementy automatyki przemysłowej, jak również wszędzie tam gdzie wymagana jest wiedza z zakresu nowoczesnych technik komputerowych.

Inne informacje związane z Automatyka i Robotyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |