Home > Kursy i Szkolenia > Historia > Zaoczne > Toruń > Warsztat Historyka Wojskowości - Kurs Dokształcający - Toruń - Kujawsko-Pomorskie

Warsztat Historyka Wojskowości - Kurs Dokształcający - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Warsztat Historyka Wojskowości - Kurs Dokształcający - Zaoczne - Toruń - Kujawsko-Pomorskie

  • Szczegółowe informacje
    Charakterystyka kursu: W ramach kursu słuchacz zapoznany zostanie z podstawowymi aspektami pracy historyka odtwarzającego dzieje militarne. Słuchacz dowie się co to jest historia wojskowa, pozna najważniejsze osiągnięcia naukowe w tej dziedzinie oraz największe polskie ośrodki naukowe zainteresowane tą problematyką. Ponadto będzie miał okazję zapoznać się z rodzajami źródeł, z których korzystają historycy wojskowi, specyficzną dla tej dziedziny terminologią oraz praktycznymi aspektami pracy w archiwach i bibliotekach. Słuchacz dowie się jak powinno wyglądać dobre opracowanie z zakresu dziejów militarnych, jakie metody stosują badacze w procesie odtwarzania dziejów, a także jak w praktyce powstaje opracowanie naukowe. Interesującym uzupełnieniem kursu będzie wizyta w lokalnym muzeum przechowującym zbiory militarne.

    Czas trwania kursu oraz liczba godzin: 30 h Dwa dwudniowe zjazdy (sobota/niedziela) w odstępie dwutygodniowym, w sumie 30 h.

Inne informacje związane z Historia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |