Studia Podyplomowe - Badania Opinii Społecznej - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSIiE - Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe - Badania Opinii Społecznej - Zaoczne - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

 • Cele
  Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z teoretycznymi i metodologicznymi aspektami socjologicznych analiz kultury masowej i procesów kształtowania się opinii publicznej oraz prezentacją podstawowych technik badania opinii publicznej, jak również sposobów interpretacji wyników badań socjologicznych.
 • Szczegółowe informacje
  WYDZIAŁ SOCJOLOGII I PEDAGOGIKI W OLSZTYNIE
  kierunek: Socjologia
  specjalność: Badania opinii społecznej – II semestry

  Badania opinii społecznej obejmują wiedzę o komunikacji między społeczeństwem a politykami, instytucjami publicznymi, prywatnymi i administracyjnymi, zajmują się nauką jak wykorzystać kapitał ludzki w polityce, administracji i biznesie, nauką o metodach prowadzenia badań opinii publicznej, o mediach i możliwościach ich wykorzystania, o nowoczesnych strukturach demokratycznego państwa, o kształtowaniu własnego wizerunku, nauką pozyskiwania informacji o potencjalnych konsumentach, wyborcach,. nauką analizy i interpretacji danych, organizacji i funkcjonowania agencji badań rynkowych czy też agencji badania opinii publicznej, nauką psychologii zachowań konsumentów.
  Absolwent studiów powinien dysponować rzetelnym i gruntownym przygotowaniem teoretycznym oraz praktycznym, pozwalającym analizować współczesne społeczeństwa, zachodzące w nich procesy w skali mikro i makro, przewidywać pewne zależności społeczne. W trakcie prowadzonych zajęć duży nacisk położony będzie na ćwiczenie: przygotowywania, przeprowadzania i analizowania wyników badań na grupach społecznych, z wykorzystaniem różnych technik i narzędzi badawczych.

  Absolwenci tej specjalizacji zatrudniani mogą być jako
  specjaliści w instytucjach politycznych i publicznych, w firmach doradczych, w firmach zajmujących się reklamą i marketingiem. Zajmować się mogą badaniem rynku i zachowań ludzkich, analizowaniem procesów komunikowania się władzy, instytucji politycznych i pozarządowych ze społeczeństwem. Absolwent uzyskać powinien kompetencje pozwalające na zatrudnienie w zawodzie specjalisty analityka ds. badań opinii społecznej, specjalisty ds. badań rynkowych, specjalisty ds. badań opinii społecznej, analityka rynku konsumentów, project manager

  Założenia organizacyjne studiów
  Program obejmuje ogółem 300 godzin. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele co dwa tygodnie.

Inne informacje związane z Badanie Rynku

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |