Studia II Stopnia - Ochrona Środowiska - Inżynieria Ochrony Środowiska - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia II Stopnia - Ochrona Środowiska - Inżynieria Ochrony Środowiska - Zaoczne - Radom - Mazowieckie

 • Szczegółowe informacje
  Inżynieria ochrony środowiska
  Specjalność ta jest oferowana wszystkim absolwentom studiów inżynierskich o kierunku ochrona środowiska, gdyż głównym celem nauczania w tej specjalności jest przede wszystkim poszerzenie fundamentalnej wiedzy podstawowej i kierunkowej niezbędnej dla magistrów inżynierów ochrony środowiska. Na specjalność tą mogą też być przyjmowani absolwenci innych uczelni, jeżeli kierunek lub specjalność ich wykształcenia inżynierskiego (studiów I-go stopnia) jest pokrewny z kierunkiem ochrona środowiska.

  Kwalifikacje absolwenta

  Kwalifikacje absolwenta studiów II stopnia na kierunku ochrona środowiska jest w specjalności inżynieria ochrony środowiska wzbogacona o wiedzę z zakresu rozwiązywania problemów technicznych towarzyszących ciągowi działań i procesów, począwszy od zapobiegania powstawaniu zanieczyszczeń, poprzez ograniczanie ich powstawania, aż do ich usuwania, unieszkodliwiania lub zagospodarowania. Absolwent potrafi zidentyfikować elementy środowiska najbardziej narażone na degradację przez energetykę i przemysł, w tym wydobycie i eksploatację materiałów mineralnych, przemysł materiałów budowlanych, hutnictwo, przemysł ciężki i chemiczny oraz przetwórstwo rolno-spożywcze i samo rolnictwo, a także gospodarkę komunalną. Potrafi także dokonać wyceny degradacji środowiska.

  Absolwent jest przygotowany do pracy w administracji państwowej i samorządowej, ale przede wszystkim na składowiskach odpadów, w kanalizacji, w oczyszczaniach ścieków, w wodociągach, stacjach uzdatniania wody, firmach zajmujących się budownictwem wodnym oraz w gazownictwie i firmach zajmujących się wentylacją i klimatyzacją. Przygotowanie do pracy polega na umiejętności utrzymania instalacji w ruchu, przeprowadzaniu remontów i współpracy z konstruktorami nowych instalacji. Przygotowanie do pracy polega też na umiejętności kierowania zespołami ludzkimi; wielu studentów i absolwentów studiów II stopnia specjalności inżynieria ochrony środowiska pełni w wymienionych miejscach pracy funkcje kierownicze. Ponadto wielu studentów i absolwentów studiów II stopnia tej specjalności jest pracownikami Państwowej Straży Pożarnej.

  Student, późniejszy absolwent, zdobywa wiedzę techniczną i kwalifikacje niezbędne do omówionej wyżej pracy zawodowej podczas realizacji takich przedmiotów jak oddziaływanie obiektów przemysłowych na środowisko, utylizacja odpadów, wymiana ciepła, wentylacja i klimatyzacja, procesy membranowe w ochronie człowieka i jego środowiska, wodociągi i kanalizacja oraz inżynieria wodna. Dodatkową wiedzę techniczną, tym razem w zakresie Technologii Informacji Przestrzennej, przyszły absolwent zdobywa studiując przedmiot środowiskowe systemy informacyjne GIS.

Inne informacje związane z ochrona środowiska i ekologia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |