Home > Podyplomowe > Pedagogika i Edukacja > Zaoczne > Olsztyn > Studia I Stopnia - Tyflopedagogika - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

Studia I Stopnia - Tyflopedagogika - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusickiego

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Tyflopedagogika - Zaoczne - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

 • Cele
  Celem studiów jest przygotowanie pedagogów oraz nauczycieli do pracy z uczniami niewidzącymi lub słabo widzącymi.
 • Szczegółowe informacje
  Tyflopedagogika

  Program studiów
  obejmuje przedmioty i zagadnienia z zakresu pedagogiki społecznej, rehabilitacji osób niepełnosprawnych, podstaw okulistyki, wspomagania rozwoju poznawczego, orientacji przestrzennej i samodzielnego poruszania się, treningu umiejętności posługiwania się wzrokiem, ergoterapii, metodyki nauczania i wychowania uczniów niewidzących i słabo widzących. Studia mają charakter kwalifikacyjny. Kandydaci na studia muszą posiadać przygotowanie pedagogiczne.

  Organizacja zajęć:
  zajęcia rozpoczynają się w październiku 2008 r. Dokładna data rozpoczęcia zostanie ustalona po dokonaniu naboru. Osoby zakwalifikowane na studia zostaną powiadomione pisemnie. Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele co dwa tygodnie.
  Wykładowcy: nauczyciele akademiccy OSW, doświadczeni tyflopedagodzy, lekarze okuliści, specjaliści z zakresu rewalidacji osób niewidzących i słabo widzących, rehabilitanci i fizjoterapeuci.

Inne informacje związane z Pedagogika i Edukacja

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |