Studia Podyplomowe - Arteterapia (Terapia przez Sztukę) - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSIiE - Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe - Arteterapia (Terapia przez Sztukę) - Zaoczne - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

 • Cele
  Zadaniem studiów podyplomowych jest przygotowanie do realizacji działalności terapeutycznej podejmowanej przez kontakt ze sztuką (muzyczną, plastyczną, teatralną itp.), ukierunkowanej na wszystkich, którzy chcą uaktywnić własną ekspresję twórczą. Mają umożliwić podwyższenie kwalifikacji w zakresie wielokierunkowej terapii, wiedzy o szeroko rozumianej twórczości i sztuce oraz możliwościach wykorzystania ich leczniczego wpływu w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi, także z różnymi zaburzeniami (m.in. z autyzmem, schorzeniami psychosomatycznymi i nerwicami, z nadpobudliwością psychoruchową, zespołem ADHD, zaburzeniami mowy, zaburzeniami emocjonalnymi, neurologicznymi, kalectwem fizycznym), jak również w zajęciach terapeutycznych z osobami w wieku starszym
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Adresatami studiów są absolwenci studiów z zakresu pedagogiki, psychologii, muzyki, sztuk plastycznych, kulturoznawstwa, bibliotekoznawstwa i filologii, nauk medycznych, mających chęć, zapał i predyspozycje do pracy twórczej z osobami potrzebującymi wsparcia, poprzez między innymi sztukę. Przyjmowane osoby powinny wykazywać się zamiłowaniem do sztuk pięknych (malarstwa, rysunku, grafiki,) oraz zdolnościami z zakresu dramy.
 • Szczegółowe informacje
  WYDZIAŁ SOCJOLOGII I PEDAGOGIKI W OLSZTYNIE I WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY W KĘTRZYNIE

  kierunek: Pedagogika
  specjalność: Arteterapia (Terapia przez sztukę) – II semestry

  Arteterapia organizowana jest głównie w ramach ochrony zdrowia psychicznego, ośrodkach dziennego pobytu, poradniach leczenia bólu, w ośrodkach terapeutycznych, placówkach kulturalno-oświatowych oraz w edukacji socjalnej, hospicjach, domach pomocy społecznej, szkolnictwie powszechnym i specjalnym.

  Założenia organizacyjne studiów

  Program obejmuje ogółem 250 godzin wraz z wizytami studyjnymi. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele co dwa tygodnie.

Inne informacje związane z Edukacja Artystyczna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |