Studia Podyplomowe - Wczesna Edukacja (Przedszkolna i Wczesnoszkolna) - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSIiE - Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe - Wczesna Edukacja (Przedszkolna i Wczesnoszkolna) - Zaoczne - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

 • Cele
  Zadaniem studiów podyplomowych jest przygotowanie (teoretycznie i praktyczne) nauczycieli w zakresie wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Przygotowanie to powinno obejmować przede wszystkim umiejętności metodyczne i merytoryczne we wszystkich obszarach kształcenia przedszkolnego i wczesnoszkolnego, adaptacji dzieci do zabawy i współpracy w zespole, umiejętności rozpoznawania wad wymowy, opiniowania rozwoju dzieci oraz określenia ich dojrzałości przedszkolnej i szkolnej. Ponadto ma przygotowywać nauczycieli do tworzenia tzw. małych przedszkoli, zwłaszcza w środowiskach wiejskich.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Program adresowany jest do osób posiadających przygotowanie pedagogiczne a pragnących uzupełnić kwalifikacje, by uzyskać specjalność zawodową uprawniającą do wykonywania zawodu nauczyciela wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Absolwenci uzyskają kompetencje pozwalające na zatrudnienie jako nauczyciel w przedszkolu i szkole podstawowej, do prowadzenia indywidualnej działalności edukacyjnej w zakresie edukacji przedszkolnej oraz do pracy w klasach początkowych jako nauczyciele wczesnoszkolnej edukacji.
 • Szczegółowe informacje
  WYDZIAŁ SOCJOLOGII I PEDAGOGIKI W OLSZTYNIE I WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY W KĘTRZYNIE

  kierunek: Pedagogika
  specjalność: Wczesna edukacja (przedszkolna i wczesnoszkolna) – III semestry

  Obecnie wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie wychowania przedszkolnego po wprowadzeniu od stycznia 2008 r. nowelizacji ustawy o systemie oświaty, która sankcjonuje prawne funkcjonowanie w polskim systemie edukacji tak zwanych małych przedszkoli i innych alternatywnych form wychowania przedszkolnego.

  Założenia organizacyjne studiów
  Program obejmuje ogółem 350 godzin wraz z praktyką nauczycielską. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele co dwa tygodnie.

Inne informacje związane z Edukacja Podstawowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |