Studia I Stopnia - Socjologia - Specjalność Sociologia Ogólna

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Socjologia - Specjalność Sociologia Ogólna - W ciągu tygodnia - Kraków - Małopolskie

 • Cele
  Studia przygotowują do wykonywania zawodu socjologa na wielu stanowiskach związanych z funkcjonowaniem instytucji i struktur życia społecznego. Zdobyta w trakcie studiów wiedza oraz umiejętności naszych absolwentów znajdują zastosowanie zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z potrzebą rozwiązywania różnorodnych problemów społecznych, sytuacji konfliktowych, itp.  Absolwent może podjąć pracę w charakterze doradcy w ośrodkach rządowych i samorządowych, stowarzyszeniach, fundacjach i organizacjach pozarządowych oraz w poradniach specjalistycznych: rodzinnych i zawodowych. W programie przewidziano bogaty program praktyk studenckich w różnych instytucjach społecznych, kulturowych, oświatowych i gospodarczych.
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Specjalność: Socjologia ogólna Najbardziej wszechstronna, teoretyczna dziedzina refleksji socjologicznej. Socjologia definiowana jest jako nauka o rzeczywistości społecznej. Studenci zapoznają się z jej filozoficznymi podstawami, klasyczną i nowoczesną teorią społeczną, a także metodologią socjologii.

  Studenci kształcący się w tym zakresie uzyskują szczególnie rozległą i uniwersalną wiedzę o rzeczywistości społecznej, stanowiącą doskonałe przygotowanie do wszelkich rodzajów działalności zawodowej, które mogą socjologa interesować. Działalności zarówno praktycznej, jak i naukowej. Socjologia ogólna tworzy bowiem teorie, które służą wyjaśnieniu zjawisk i procesów podstawowych (ważnych dla wszystkich dziedzin życia społecznego); jej zadaniem jest nie tylko ustalanie kategorii pojęciowych służących do opisu i interpretacji zjawisk i wydarzeń społecznych, ale także dostarczenie odpowiednich narzędzi działania w rozmaitych sferach życia społecznego, krytycznej oceny zachodzących w niej procesów i przygotowanie absolwentów do skutecznej, profesjonalnej ingerencji w strukturę bądź rozwój rozmaitych społecznych sytuacji.

  Główne teorie socjologii ogólnej to teoria struktur społecznych (teoria społeczeństwa), która uogólnia wyniki badań nad typami i formami zbiorowego życia ludzi oraz teoria zmian uogólniająca wyniki badań nad zjawiskami i procesami zachodzącymi w grupach i zbiorowościach.

Inne informacje związane z Socjologia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |