Studia I Stopnia - Europeistyka - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSEiP-Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Galeria obrazów

Szczegóły Studia I Stopnia - Europeistyka - Zaoczne - Kielce - Świętokrzyskie

  • Cele
    Sylwetka absolwenta: założeniem studiów jest, aby absolwent kierunku Europeistyka zdobył szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat problematyki europejskiej w zakresie ekonomii, polityki i zasad funkcjonowania instytucji europejskich. Aby to zrealizować, oprócz przedmiotów kierunkowych i specjalnościowych duży nacisk położono na dobrą znajomość przynajmniej dwóch języków obcych (język angielski obowiązujący) oraz minimum jeden z dodatkowo wybranych (niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski), a także informatyki. Cel kształcenia na tym kierunku wynika z założenia, że Europeistyka jest dziedziną nauki o charakterze interdyscyplinarnym. Założeniem programu jest, aby absolwent posiadał: * zdolność systemowego i kompleksowego podejścia do problematyki europejskiej, * umiejętność biegłego posługiwania się językami obcymi, metodami i technikami w nawiązywaniu stosunków i współpracy z instytucjami europejskimi, * znajomość organizacji instytucji światowych, systemu powiązań między nimi, a w szczególności zasad integracji państw Unii Europejskiej.
  • Profil słuchacza / wymogi
    Studentem WSEiP może zostać absolwent szkoły średniej legitymujący się świadectwem dojrzałości. Rekrutację przeprowadzają Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne.
  • Tutuł uzyskany
    Licencjat
  • Szczegółowe informacje
    Kierunek Europeistyka

    POZIOMY I SYSTEMY KSZTAŁCENIA na kierunku EUROPEISTYKA

    studia I stopnia (licencjackie, 6-semestralne) – stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne)

    SPECJALNOŚĆ: administracja w Unii Europejskiej

    PROGRAM STUDIÓW OBEJMUJE M.IN. PRZEDMIOTY: psychologia społeczna, filozofia, języki obce, informatyka, socjologia, podstawy wiedzy o państwie i prawie, ekonomia, międzynarodowe stosunki polityczne i gospodarcze, system prawa Rzeczypospolitej Polskiej, historia społeczna Europy, geografia polityczna i gospodarcza Europy, społeczne i kulturowe aspekty integracji europejskiej, antropologia społeczna Europy, współczesne systemy polityczne, wspólna polityka zagraniczna w zakresie bezpieczeństwa oraz wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych, prawa socjalne i ochrona praw człowieka w Radzie Europy i Unii Europejskiej, instytucje Wspólnot Europejskich i zasady funkcjonowania Unii Europejskiej, regionalizm i federalizm w Europie, procesy integracyjne w Europie, europejskie prawo gospodarcze, integracja Polski z Unią Europejską, prawo dyplomatyczne i konsularne,  polityka regionalna Unii Europejskiej, bezpieczeństwo europejskie, polityka handlowa Unii Europejskiej, programy i fundusze Unii Europejskiej, systemy administracyjne państw Unii Europejskiej, samorząd terytorialny wybranych krajów Unii Europejskiej, system zabezpieczeń społecznych krajów Unii Europejskiej, jednolity rynek europejski, europejska służba cywilna, zarządzanie funduszami Unii Europejskiej.

    Spodziewane zatrudnienie: w administracji samorządowej terytorialnych, organizacjach pozarządowych, jako specjalistów znających specyfikę funkcjonowania Unii Europejskiej, funduszy strukturalnych. Jest to istotne z punktu widzenia wielu podmiotów, które w przyszłości będą ubiegać się o wsparcie finansowe z funduszów UE.


Inne informacje związane z europeistyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |