Studia I Stopnia - Automatyka i Robotyka

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Automatyka i Robotyka - W ciągu tygodnia - Toruń - Kujawsko-Pomorskie

  • Szczegółowe informacje
    Trzy i pół letnie studia stacjonarne inżynierskie w specjalnościach:
    • automatyzacja maszyn i urządzeń technologicznych,
    • systemy mikroprocesorowe.
    Kierunek znajduje się w projekcie WEKTOR, który wygrał konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Priorytetu IV Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Poddziałanie 4.1.2 "Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy".

    DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ AUTOMATYKĘ I ROBOTYKĘ?
    Rozwój przemysłu w dzisiejszych czasach jest nierozerwalnie związany z rozwojem nowoczesnych technologii. Istnieje zaledwie kilka kierunków studiów, które kształcą ludzi przygotowanych nie tylko do odbioru, ale i do tworzenia nowoczesnych technologii. Jednym z nich jest niewątpliwie Automatyka i Robotyka. Absolwent tego kierunku będzie dobrze przygotowany do projektowania, uruchamiania i eksploatacji systemów automatyki oraz do instalowania i obsługi zautomatyzowanych stanowisk produkcyjnych, w szczególności stanowisk wyposażonych w roboty przemysłowe w nowoczesnym przemyśle, np. samochodowym, lotniczym, elektronicznym, aeronautyce, produkcji maszyn. Absolwent będzie posiadał umiejętności korzystania ze sprzętu komputerowego, programowania zarówno komputerów uniwersalnych, jak i sterowników cyfrowych oraz łączenia ich z różnorodnymi urządzeniami zewnętrznymi.
     
    DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ AUTOMATYKĘ I ROBOTYKĘ NA UMK?
    • Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, który prowadzi ten kierunek, był pierwszym w kraju wydziałem uniwersyteckim, wprowadzającym studia inżynierskie na uniwersytet. Od 5 lat prowadzi studia na kierunku fizyka techniczna, kończące się dyplomem inżyniera lub magistra inżyniera. W roku 2004 pierwsi absolwenci uzyskali dyplomy inżyniera.
    • Studenci automatyki i robotyki otrzymają solidne przygotowanie z fizyki i matematyki, włączając w to te aspekty, które mają istotne znaczenie dla pracy przyszłego inżyniera. Program studiów obejmuje także duży blok przedmiotów komputerowych, przedmioty ogólnotechniczne i ekonomiczne oraz praktyki przemysłowe.
    • Jednym z istotnych elementów programu studiów są przedmioty ściśle powiązane z nowoczesnymi technologiami takie jak: układy analogowe i cyfrowe, mikroprocesory i technika mikroprocesorowa, systemy i sterowniki mikroprocesorowe, automatyka układów napędowych, komputerowe systemy sterowania, układy programowalne, języki opisu sprzętu (VHDL), procesory sygnałowe.
    • Wydział - przy współpracy Samorządu Miasta Torunia - zorganizował dla potrzeb kształcenia politechnicznego nowoczesne pracownie dydaktyczne: Pracownię Komputerowych Systemów Sterowania i Układów Napędowych, Pracownię Systemów Mikroprocesorowych i Układów Programowalnych, Pracownię Transmisji Danych, Pracownię Systemów Rozproszonych, Pracownię Automatów i Robotów.
    • Uniwersytet Mikołaja Kopernika podpisał umowy o współpracy m.in. z Ośrodkiem Badawczo Rozwojowym Urządzeń Sterowania Napędów w Toruniu i Zakładem Aparatury Elektrycznej Apator S.A. w Toruniu. Współpraca ta dotyczy zarówno prowadzenia wspólnych prac o charakterze badawczym, jak i wspierania rozwoju młodych ludzi poprzez system fundowanych stypendiów doktorskich,
    • Wydział dba o rozwój młodej kadry na kierunkach o charakterze technicznym. Młodzi absolwenci naszego Wydziału i jednocześnie słuchacze naszego Studium Doktoranckiego przygotowują się do obrony doktoratów na uczelniach technicznych.
    CO PO STUDIACH?
    Absolwenci kierunku Automatyka i Robotyka nie będą szukać pracy, to „praca będzie ich szukać”. Mogą w szczególności być zatrudniani jako:
    • specjaliści w dziedzinach gospodarki, w których produkcja, usługi oparte są w dużej mierze na systemach automatyki,
    • specjaliści w dziedzinach gospodarki, w których wymagane będą umiejętności programowania mikroprocesorów.

Inne informacje związane z automatyka i robotyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |