Kurs Decoupage - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem "Żak" Centrum Nauki i Biznesu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Kurs Decoupage - Zaoczne - Łódź - Łódzkie

 • Szczegółowe informacje
  Decoupage to  technika zdobnicza znana od dawna, w dodatku bardzo prosta. Za jej pomocą można niemal  każdy przedmiot w szybki i łatwy sposób efektownie ozdobić.  Technika ta polega na efektywnym zdobieniu przedmiotów np. mebli, skrzynek, kasetek, doniczek poprzez wydzieranie elementów papierowych  i naklejaniu ich na wybraną powierzchnię. Do zdobienia przedmiotów potrzebne są farby akrylowe, płaskie miękkie pędzle, klej, lakier pękający, środki konserwujące.

  - Decoupage podstawowy – to pierwszy krok do zapoznania się z tajnikami decoupage – 4 h.

  - Kurs decoupage na szkle – 4 h.
  Technika ta polega na ozdabianiu powierzchni szklanej w odwrotnej kolejności niż na zwykłej powierzchni, tzn., zaczynamy od warstw które zwykle wykańczają przedmiot np. crakle.

  - Kurs decoupage na metalu – 4 h.

  - Kurs decoupage ikony + złocenia – 4 h.
  Prace wykonujemy na ozdobnej ramce lub desce drewnianej. Wycięte i odpowiednio przygotowane motywy przyklejamy na powierzchnie. Ikona zostanie ozdobiona złoceniami, postarzona i wykończona lakierem.

  - Crackle – efekt spękań – 4 h.
  Zdobimy przedmiot, czyli przegotowujemy powierzchnie, tło, przyklejamy motywy. Następnie wykonujemy cienie (pittorico)- postarzejemy pracę crackiem i wypełniamy powstałe spękania porporiną i zabezpieczamy pracę lakierem.

  - Decoupage na podobraziu – 3 h.
  Techniki decoupage na podobraziu to praca z  pigmentami ,  praca z pastą sztukatorską,  praca z papierem klasycznym.

  - Technika serwetkowa i papier ryżowy – 4 h.

  - Freski wykonane w połączeniu z techniką decoupage – 3 h.
  Opis szkolenia: warsztaty, na których wykonamy niecodzienną pracę wykorzystując masę "screp", która pęka podczas suszenia dając dodatkowe efekty postarzenia. Powstanie wyjątkowy obraz na płycie malarskiej. Tradycyjnie użyjemy papieru do decoupage i niecodziennych materiałów jak gaza nasączona klejem króliczym.

  - Decoupage i złocenia techniką foliowania - 3 h.
  Warsztaty zdobienia przedmiotów techniką decoupage z wykorzystaniem produktów do złocenia - folii. Wykonamy ikonę na drewnie z wykorzystaniem folii do złoceń, papieru klasycznego, lakierów postarzających, patyn. Technika jest niezwykle prosta i efektowna.

  - Dekoracyjne lampiony ze złoceniami -3 h.
  Warsztaty zdobienia przedmiotów szklanych techniką decoupage z wykorzystaniem produktów do złocenia - płatków szlakmetalu, papieru ryżowego i serwetek.

  - Biżuteria decoupage - 4 h.
  Warsztaty dekorowania drewnianej biżuterii techniką decoupage - papierem klasycznym z użyciem farb akrylowych i specjalistycznych lakierów.

  - Decoupage przestrzenny na bazie pasty volume Decomanii – 3 h.
  Efektem są trójwymiarowe - wypukłe dekoracje, które powstają przy zastosowaniu mas plastycznych i narzędzi formujących. Dla porównania użyjemy różnych past strukturalnych. Nie trzeba mieć zdolności plastycznych. Technika do wykonania w warunkach domowych.

  - Mozaika decoupage – 4 h.
  Podczas kursu ozdobimy obrazek wykorzystując papier ornamentowy lub gładki w charakterze imitacji mozaiki i wykonamy prostą pracę w technice 3D (wnętrze obrazka). Tajemnicą tego warsztatu jest połączenie niezwykle prostego pomysłu z ciekawym lakierem szklącym dającym efekt ceramiki.

  - Lekkie dekoracje przestrzenne w technice Sospeso – 4h.
  Jest to jedna z technik decoupage przestrzennego (3D) oparta o termoplastyczną folię i specjalne narzędzia. Przeznaczone dla osób średniozaawansowanych. Ta niezwykle popularna we Włoszech technika ma szansę zainspirować również nasze kursantki. Podczas kursu ozdobimy wianek z wikliny odpowiednio do pory roku i wyposażenia wnętrza. Stanowi on świetną dekorację na drzwi lub ścianę. Niezależnie od tego technikę sospeso można również wykorzystać na innych podłożach jak drewno, glina, karton itp.

Inne informacje związane z projektowanie i wystrój wnętrz

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |