Home > Szkoły - Polska > Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu

Informacje

Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu

Rozpoczęła działalność po otrzymaniu wpisu do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu pod numerem 113/ 2002 i uzyskała osobowość prawną.

Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu jest pierwszą na Dolnym Śląsku niepaństwową uczelnią typu uniwersyteckiego, kształcącą studentów w zakresie nauk humanistycznych, technicznych i nauk o kulturze fizycznej

Uczelnia kształci m.in. architektów wnętrz, geodetów, fizjoterapeutów, specjalistów od gospodarki przestrzennej i budownictwa komunikacyjnego. Absolwenci Wyższej szkoły Humanistycznej są odpowiednio przygotowani do pracy w urzędach i instytucjach publicznych a także w różnego rodzaju przedsiębiorstwach finansowych, produkcyjnych, handlowych, usługowych, itp.

W skład bazy naszej uczelni wchodzą między innymi:sale wyposażone w nowoczesny sprzęt dydaktyczny i ćwiczeniowy, sale komputerowe z nieograniczonym dostępem  do Internetu, kafejka internetowa. Ponadto w szkole funkcjonuje bezprzewodowa sieć WiFi. Oprócz tego dostępne są  sale do nauki języków obcych, czytelnia i biblioteka. Również  w obrębie naszej uczelni działa  bufet, punkt ksero, a także obszerny parking.
 

Władze uczelni kładą duży nacisk nie tylko na rozwój intelektualny studentów, ale również na ich rozwój fizyczny. Studenci w ramach prowadzonych zajęć mogą korzystać z sal gimnastycznych, siłowni, basenu, boisk.

Więcej o uczelni

Nasza uczelnia została powołana z myślą o potrzebach społeczności lokalnej Dolnego Śląska.
Wrocław będący stolicą płd.-zach. części Polski jest dużym ośrodkiem edukacyjnym z wieloletnią tradycją, gdzie rokrocznie opuszcza mury uczelni duża ilość absolwentów, którzy bez większych problemów znajdują zatrudnienie na wymagającym rynku pracy.

Młodzi ludzie zainteresowani są zdobyciem wiedzy na najwyższym poziomie, dzięki czemu będą bardziej konkurencyjni na rynku polskim i zagranicznym.

Wyższa Szkoła Humanistyczna podjęła wyzwanie, aby stać się wiodącą uczelnią nie tylko na Dolnym Śląsku, ale także w Polsce.

Naszą ambicją jest takie wszechstronne wykształcenie absolwentów Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu i wyposażenie ich w kwalifikacje wystarczające by konkurować z najlepszymi na krajowych i zagranicznych rynkach pracy.

Oferta Edukacyjna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |   X