Información

Collegium Civitas jest uczelnią wyższą, która powstała w 1997 roku z inicjatywy profesorów Polskiej Akademii Nauk. Powołaliśmy ją do życia po to, aby stworzyć młodzieży możliwość kształcenia w naukach społecznych i politycznych na poziomie porównywalnym z renomowanymi uczelniami Europejskimi i amerykańskimi.

Nie jesteśmy uczelnią masową, bowiem jakość kształcenia jest dla nas najwyższym priorytetem. Dlatego też w Collegium uczą wybitni profesorowie: Tadeusz Gadacz, Andrzej Paczkowski, Andrzej Friszke, Henryk Domański, Włodzimierz Wesołowski, Bogdan Mach i wielu innych uznanych socjologów, politologów, historyków i filozofów. Wśród nauczycieli akademickich Collegium są także praktycy o bogatym doświadczeniu w dyplomacji, administracji państwowej, organizacjach międzynarodowych i w środkach masowego przekazu: ambasadorowie Maciej Koźmiński, Henryk Lipszyc i Ryszard Żółtaniecki, poseł do Parlementu Europejskiego, były wiceprzewodniczący PE Jacek Saryusz-Wolski, poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Wojciech Roszkowski, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego Wiesław Johann, redaktorzy Jacek Żakowski, Grzegorz Miecugow, Michał Komar i inni.

Naszym celem jest nie tylko przekazywanie studentom fascynującej wiedzy, pozwalającej na pełniejsze zrozumienie świata społecznego, ale także umiejętności praktycznych, które zapewnią im dogodną pozycję na rynku pracy i otworzą drogę do kariery w bardzo różnych zawodach. Chcemy także, aby nasi studenci dobrze czuli się w Europie i bez kompleksów stawali do konkurencji ze studentami kształconymi na elitarnych uczelniach za granicą.
Warto na koniec wspomnieć, że elementem naszej misji jest przekazywanie studentom fundamentalnych wartości, które kształtują dobrego obywatela, odpowiedzialnego kierownika, rzetelnego profesjonalistę, a przede wszystkim – uczciwego człowieka, który wie, że do dobrego celu prowadzić mogą tylko godziwe środki.
Zapraszam do Collegium Civitas!
prof. dr hab. Edmund Wnuk-Lipiński
Rektor Collegium Civitas

Dlaczego CC?
10 powodów, dla których warto studiować w Collegium Civitas

1. DOBRE PRZYGOTOWANIE DO PRACY: solidne wykształcenie, specjalności i specjalizacje odpowiadające wymaganiom rynku pracy, praktyki zawodowe w kraju i za granicą, Centrum Karier CC służące fachową pomocą, prestiż Collegium - wszystko to ułatwia wejście na rynek pracy.
2. STUDIA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI: dzięki najlepszym wykładowcom - wybitnym uczonym z PAN i doświadczonym praktykom. Zajęcia m.in. prowadzą: red. Edwin Bendyk; Jakub Borawski; prof. Krzysztof Byrski; dr Jacek Czaputowicz; prof. Waldemar Dziak;  dr Jakub Ferenc; mjr Michał Fiszer; prof. Andrzej Friszke; prof. Tadeusz Gadacz; red. Barbara Hrybacz; prof. Antoni  Z. Kamiński;  dr Jarosław Kilian; prof. Eugeniusz C. Król; red. Grzegorz Miecugow; prof. Andrzej Paczkowski; dr Tomasz Płudowski; prof. Jacek Saryusz-Wolski; dr Rafał Trzaskowski; prof. Krzysztof Zanussi; red. Jacek Żakowski. Poziom kształcenia potwierdzony pozytywną opinią Państwowej Komisji Akredytacyjnej na kierunku Stosunki Międzynarodowe i Socjologia oraz Certyfikatem Wiarygodnej Szkoły.
Więcej informacji o uczelni znajdziesz tutaj  oraz tutaj (o wykładowcach).
3. PRZEMYŚLANY PROGRAM STUDIÓW: nowoczesny, bogaty i interdyscyplinarny. Bezwydziałowa struktura i ECTS (Europejski System Transferu Punktów) pozwala korzystać z oferty blisko 300 zajęć na wszystkich kierunkach. Unikatowe zajęcia ze stylu, gry symulacyjne, warsztaty, spotkania z praktykami.
4. BLISKO ŚWIATA: dzięki umowom z 33 uczelniami państw Unii Europejskiej, USA, Koreą, Kanadą, Kazachstanem oraz Rosją, studenci CC mają dużo większe, niż studenci innych uczelni, szanse na wyjazdy do renomowanych uczelni zagranicznych.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.
5. POMOC FINANSOWA: studenci Collegium korzystają ze stypendiów za wyniki w nauce, sportowych, socjalnych, mieszkaniowych. Mają prawo ubiegać się o zapomogi, stypendia MEiN oraz zniżki w czesnym. Co piąty student CC uzyskał w zeszłym roku pomoc finansową. Sprawdź, jak możesz już teraz uzyskać Zniżkę dla Przyjaciół.
6. WYSOKIE NOTOWANIA: najwyższą jakość kształcenia potwierdzają coroczne  wysokie notowania w  rankingach tygodnika "Wprost", "Polityka" , Akademickiego Centrum Informacyjnego oraz "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej";  Certyfikat Jakości Kształcenia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich oraz nagrody dla najlepszego Nauczyciela Akademickiego Warszawy.
7. NAUKA JĘZYKÓW: w małych grupach, w laboratoriach EMPiK - jednej z najlepszych szkół językowych w kraju. Około 400 godzin lektoratów - język: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski lub japoński. Dla obcokrajowców - Polish as a foreign language.
8. STUDY IN ENGLISH: pierwsza uczelnia w kraju oferująca studia społeczne także w języku angielskim. Studia takie wybierają nie tylko obcokrajowcy, ale też Polacy, którzy myślą poważnie o karierze w międzynarodowym biznesie, polityce lub nauce.
9 NAJLEPSZA SIEDZIBA: Pałac Kultury i Nauki to doskonała lokalizacja ze względów komunikacyjnych; przestronne i wygodne wnętrza z widokiem na całe miasto; miejsce bezpieczne i bez barier dla osób niepełnosprawnych.
10. PRZYJAZNA ATMOSFERA: studenci Collegium Civitas to ludzie sympatyczni i otwarci, osoby nietuzinkowe. Bogate życie studenckie obejmuje koła naukowe i sekcje sportowe, dni narodowe i spotkania ze znanymi osobistościami, konferencje i seminaria, a także imprezy w dobrych warszawskich klubach i innych ciekawych miejscach.

Oferta szkoleniowa

Strona 1 z 3

Strona 1 z 3

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |