Studia I Stopnia-Filologia Angielska - specjalność nauczycielska z Wiedzą o Społeczeństwie

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Collegium Civitas

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Filologia Angielska - specjalność nauczycielska z Wiedzą o Społeczeństwie - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

  • Tutuł uzyskany
    Licencjat
  • Szczegółowe informacje
    Studia I Stopnia
    Filologia Angielska - specjalność nauczycielska z Wiedzą o Społeczeństwie

    Dotychczasowe doświadczenia Collegium Civitas, jako uczelni prowadzącej studia na wysokim poziomie w dziedzinie studiów społeczno-politycznych oraz chęć dalszego rozwoju skłaniają uczelnię do rozszerzenia oferty dydaktycznej o studia filologiczne. Doświadczenia środowiska akademickiego jak i zmieniająca się rzeczywistość w Polsce sprawiły, iż od początku istnienia uczelni przywiązywano szczególną wagę do nauki języków obcych. Właśnie dlatego Collegium Civitas utworzyło nowy kierunek: FILOLOGIA ANGIELSKA (ENGLISH AS A GLOBAL LANGUAGE), którego studenci będą mogli nabyć i wykorzystywać również wiedzę z zakresu nauk politycznych i społecznych.
    Tak skonstruowany program studiów w zakresie Filologii Angielskiej - specjalność nauczycielska z Wiedzą o społeczeństwie zapewni nie tylko biegłą znajomość języka angielskiego, ale także zdobycie wiedzy z dziedzin politologii, kulturoznawstwa, stosunków międzynarodowych oraz socjologii. Da to sposobność przyszłym absolwentom kierunku poszerzenia swoich możliwości na międzynarodowym rynku pracy, który będzie stać przed nimi otworem.
    Zgodnie z ideą Unii Europejskiej, dążącej we wszystkich dziedzinach, w tym szczególnie w szkolnictwie wyższym, do jak największej specjalizacji, zadaniem uczelni jest odpowiedzenie na zapotrzebowanie rynku. Absolwenci Collegium Civitas niejednokrotnie pracujący w ministerstwach, placówkach dyplomatycznych, Parlamencie Europejskim, międzynarodowych firmach, na co dzień posługują się językiem obcym. Poziom jego znajomości musi być nie tylko zaawansowany, ale wręcz biegły. Przyznają oni, że przy procesie rekrutacji oprócz specjalistycznej wiedzy równie ważna okazała się znajomość języka angielskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, również naszych studentów, Collegium pragnie umożliwić im zdobycie potrzebnych kwalifikacji poprzez zapewnienie wiedzy lingwistycznej na najwyższym poziomie.

    Plan studiów

    Program studiów pierwszego stopnia na kierunku filologia angielska w Collegium Civitas przewiduje sześć semestrów (trzy lata) studiów. Studia kończą się nadaniem tytułu zawodowego licencjata. Do końca studiów (najpóźniej w semestrze VI) student musi zdać egzamin certyfikujący znajomość języka angielskiego na poziomie C2 (według ESOKJ).
    Studenci Collegium Civitas zdobywają w trakcie studiów, które obejmują również zawodową praktykę nauczycielską, uprawnienia do nauczania: języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz Wiedzy o społeczeństwie jako drugiej specjalności nauczycielskiej. Przedmiot ten jest zbieżny z zakresem przedmiotowym podstawowych kierunków studiów Collegium Civitas – Socjologią, Politologią oraz Stosunkami Międzynarodowymi, co pozwoli na wykorzystanie programów tych kierunków do wykształcenia studenta również przygotowanego do podjęcia pracy nauczyciela przedmiotu Wiedza o społeczeństwie. Dla studentów filologii angielskiej istotne będzie również to, że zajęcia z zakresu nauk społeczno-politycznych będą mogli odbywać również w języku angielskim – Collegium oferuję blisko 100 kursów w języku angielskim.
    Rozbudowany program w zakresie translatoryki daje absolwentom szansę na podjęcie pracy w zawodzie tłumacza. Na uwagę zasługuje fakt, że zajęcia językowe (praktyczna nauka języka angielskiego oraz praktyczna nauka drugiego języka obcego – lektorat) odbywają się w Collegium Civitas na kierunku filologia angielska w grupach dwunastoosobowych.

    Absolwent studiów pierwszego stopnia:
    • zna język na poziomie C2;
    • jest w pełni przygotowany do podjęcia studiów magisterskich w zakresie filologii lub na kierunkach pokrewnych;
    • jest gotowy do podjęcia pracy i równoczesnego studiowania w trybie niestacjonarnym.
    Efektem będzie wykształcenie ludzi świetnie osadzonych w otaczającej ich rzeczywistości, specjalizujących się w wybranej przez nich dziedzinie i posługujących się biegle językiem angielskim.


    Przedmioty grupy treści podstawowych
    i kierunkowych    

    1.Praktyczna nauka języka angielskiego
    Czytanie
    Mówienie
    Pisanie
    Słuchanie
    Kurs zintegrowany
    Tłumaczenie
    Nauka drugiego języka obcego1
    Wstęp do językoznawstwa
    Historia i kultura Wlk. Brytanii
    Historia literatury angielskiej
    Gramatyka opisowa
    Gramatyka praktyczna ćwiczenia
    Historia literatury amerykańskiej
    Historia i kultura USA
    Wstęp do literaturoznawstwa
    Historia języka angielskiego
    Gramatyka kontrastywna
    Inne przedmioty
    Sanskryt
    Zajęcia sportowe
    Seminarium dyplomowe
    Przedmioty specjalności nauczycielskiej
    Psychologia
    Pedagogika
    Fonetyka i akwizycja dźwięków
    Metodyka nauczania języków obcych w szkole
    Emisja głosu
    Technologia informacyjna jako składnik warsztatu nauczyciela
    Przedmioty drugiej specjalności nauczycielskiej: wiedza o społeczeństwie2
    Wstęp do socjologii
    Encyklopedia prawa
    Wstęp do polityki
    Wprowadzenie do stosunków międzynarodowych

    Przedmioty do wyboru

Inne informacje związane z filologia angielska

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |