Home > Studia I Stopnia > Fizjoterapia > Zamość > Fizjoterapia - Zamość - Lubelskie

Fizjoterapia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Fizjoterapia - W ciągu tygodnia - Zamość - Lubelskie

 • Szczegółowe informacje

  Fizjoterapia należy do dynamicznie rozwijających się dziedzin współczesnej medycyny. Jest to metoda leczenia, która obejmuje: leczenie ruchem, czyli kinezyterapię, masaż oraz fizykoterapię, tj. wykorzystanie środków fizykalnych jak np.: laser, pole magnetyczne, pole elektryczne w procesie leczenia.

  Celem zabiegów fizjoterapeutycznych jest likwidacja procesów chorobowych i ich następstw, zapobieganie im oraz przywracanie sprawności pacjentom.  Studenci mają znakomitą okazję zdobycia pełnego wykształcenia na poziomie magisterskim. Specyfika kierunku narzuca stałe łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką zawodową.

  Studenci doskonalą swoje umiejętności m. in. na obozach szkoleniowych organizowanych, w ramach studiów, w Centrum Praktyk Studenckich i Akademickim Centrum Hipoterapii (oba ośrodki w Kielnarowej k. Rzeszowa).

  Ponad 20 proc. zajęć praktycznych odbywa się w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła w Zamościu na oddziałach m. in.: rehabilitacji, kardiologii, radiologii, nefrologii i endokrynologii, Ośrodku Rehabilitacyjno - Terapeutycznym dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Krasnymstawie oraz Akademickiej Klinice Rehabilitacji w Zamościu (jedyna w kraju tego rodzaju placówka uczelni niepublicznej).

  Miernikiem jakości tych studiów jest fakt, że studenci fizjoterapii odbywają praktyki zawodowe i podejmują pracę za granicą oraz są stypendystami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Absolwenci są cenionymi fachowcami, chętnie zatrudnianymi również w krajach UE.

Inne informacje związane z Fizjoterapia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |