Home > Kursy i Szkolenia > Kierowanie Produkcją > Inne > Toruń > Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych - Toruń - Kujawsko-Pomorskie

Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych - Inne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych - Inne - Toruń - Kujawsko-Pomorskie

 • Szczegółowe informacje

  Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych

   

  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu jest pierwszym Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym EBC*L w województwie kujawsko-pomorskim.

  Certyfikat EBC*L (European Business Competence* Licence) to akceptowane w całej Europie świadectwo kwalifikacji biznesowych. EBC*L jest systemem egzaminacyjnym opartym na teorii i praktyce.

  Informacje ogólne
  Posiadacz certyfikatu EBC*L na poziomie A:

  zna elementy rachunkowości niezbędne w firmie

  rozumie prawne podstawy działalności biznesowej

  rozumie koszty, potrafi ustalić ceny

  przewiduje zyski z inwestycji

  posiada wiele innych, wymaganych w praktyce kwalifikacji ekonomicznych

   

  Takie kwalifikacje są idealne m.in. dla osób, które:

  chcą założyć własne przedsiębiorstwo

  zamierzają podjąć pracę w polskiej lub międzynarodowej firmie

  będą szukać pracy za granicą

  Certyfikat EBC*L na poziomie A to świadectwo potwierdzające wiedzę ekonomiczną, którym można się posługiwać bez względu na kraj. Wydawane jest przez niezależne Międzynarodowe Centrum EBC*L w Wiedniu. Uzyskując certyfikat potwierdza się aktualną wiedzę ekonomiczną wymaganą również u pracowników z wykształceniem nieekonomicznym. Do egzaminu EBC*L podchodzić można w Anglii, Iralandii, Austrii, Niemczech, na Węgrzech i w Szwajcarii, a od 2004 r. również we Włoszech i w Polsce.

  Kolejne stopnie kwalifikacji potwierdzanych certyfikatem EBC*L:

  A – praktyczna wiedza ekonomiczna

  B – bussines plan, zarządzanie personelem, marketing, efektywność inwestycji (dostępny od 2007r., tylko dla posiadaczy świadectwa na poziomie A)

  C – controlling, zarządzanie przedsiębiorstwem

   

  Korzyści z EBCL:

  Dla kandydatów

  Sukces naukowy potwierdzony międzynarodowym certyfikatem. Posiadacze Europejskiego Certyfikatu Kompetencji Biznesowych mogą wiarygodnie potwierdzić swoją wiedzę ekonomiczną na rynku pracy.

  Ekonomiczne kompetencje w miejscu pracy. Również nie-ekonomiści mogą zdobyć orientację w praktycznych pojęciach i zagadnieniach z zakresu biznesu.

  Aktualizacja wiedzy ekonomicznej. "Człowiek uczy się całe życie" - certyfikat pozwala ekonomiście zaktualizować swoją wiedzę ekonomiczną, jest to egzamin umiejętności gospodarczych, ale także skuteczna forma samokształcenia.

  Wzrost możliwości zatrudnienia. Ludzie dopiero zaczynający swoją karierę zawodową lub powracający na rynek pracy zwiększają swoją szansę na krajowym i międzynarodowym rynku pracy - pracodawca nie musi weryfikować umiejętności potencjalnych pracowników, jeśli pracownik legitymuje się certyfikatem EBC*L.

   

  Dla przedsiębiorców

  Dla przedsiębiorstw certyfikat jest skutecznym sposobem doskonalenia kadr i warto umieścić go w  planach szkoleniowych firmy.

  Wykorzystywanie przedsiębiorczego potencjału pracowników. Certyfikat EBC*L umożliwia pracownikom, którzy nie dysponują wiedzą ekonomiczną - uczestnictwo w dyskusjach na tematy np. kosztów, rentowności czy płynności. EBC*L to inwestycja długoterminowa - otwiera zmysł przedsiębiorczy pracowników, przez co redukuje koszty "błędnych decyzji" i zapobiega stracie czasu i pieniędzy.

  Potwierdzony sukces naukowy. Kurs przygotowujący do EBC*L wspiera wewnętrzny controlling systemu doskonalenia pracowników. Szkolenie to inwestycja pracodawcy w pracownika. Kurs przygotowujący do EBC*L jest zakończony niezależnym egzaminem sprawdzającym zdobytą wiedzę.

  Umiejętne uzasadnienie wniosków o dofinansowanie doskonalenia zawodowego  pracowników. EBC*L ze względu na swój zewnętrzny i niezależny charakter ułatwia przedsiębiorcom umiejętne uzasadnienie wniosków o dofinansowanie doskonalenia swoich pracowników (np.: w urzędach pracy lub innych instytucjach, które pośredniczą w zatrudnianiu pracowników).

   

Inne informacje związane z Kierowanie Produkcją

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |