Información

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Misją Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu jest wszechstronne, na najwyższym poziomie kształcenie profesjonalistów dla polskiego biznesu i gospodarki narodowej.
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu jako jedyna uczelnia niepubliczna z województwa kujawsko-pomorskiego znalazła się w rankingu Newsweeka opublikowanym w maju 2008 r.!

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu wśród laureatów Medalu Europejskiego przyznawanego przez Business Centre Club i Urząd Komitetu Integracji Europejskiej:
    
* 2007 r. - Medal Europejski przyznany za usługi biblioteczne
* 2006 r. - Medal Europejski przyznany za usługi świadczone przez Biuro Promocji Zawodowej Studentów i Absolwentów WSB (Biuro Karier)
* 2005 r. - Medal Europejski przyznany za Extranet - wewnętrzny system informacyjny dla studentów i pracowników WSB
* 2003 r. - Medal Europejski przyznany za usługę edukacyjną: kształcenie na studiach wyższych, podyplomowych, szkoleniach i kursach

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu powstała w 1998 roku jako pierwsza w Toruniu uczelnia niepaństwowa o charakterze ekonomicznym (na podstawie Ustawy o Wyższych Szkołach Zawodowych z dn.  26 czerwca 1997 roku). Utworzona została decyzją Ministra Edukacji Narodowej z 4 lipca 1998 roku i wpisana została do rejestru wyższych uczelni zawodowych (27 sierpnia 1998 r). W 2002 roku została wyróżniona Medalem Europejskim za usługę edukacyjną  w zakresie kształcenia na studiach licencjackich, podyplomowych i szkoleniach, w 2005 r. za za Extranet - wewnętrzny system informacyjny dla studentów i pracowników WSB. W roku 2006 r. - Medal Europejski przyznano Uczelni za usługi świadczone przez Biuro Promocji Zawodowej Studentów i Absolwentów w WSB (Biuro Karier), natomiast w 2007 r. za usługi biblioteczne. W ciągu lat działalności uczelnia wzbogacała swoją ofertę edukacyjną, systematycznie wzrastała też ilość studentów. Dzisiaj WSB kształci 4400 studentów na studiach wyższych I i II stopnia oraz studiach podyplomowych, dysponuje własną, nowoczesną bazą dydaktyczną, biblioteką i czytelnią. Kadrę dydaktyczną WSB stanowią wykładowcy - zarówno profesorowie uniwersyteccy, adiunkci, asystenci jak i wybitni praktycy, kierujących na co dzień bankami, instytucjami finansowymi, urzędami. Jakość ich pracy potwierdza fakt, że studenci WSB znajdują się wśród nagrodzonych i wyróżnionych w ogólnopolskich konkursach Primus Inter Pares, "Księgowy Roku" czy "Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu młodych". Od blisko 3 lat współpracuje z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. W wyniku tej współpracy na terenie WSB w Toruniu powstała Szkoła Giełdowa. Według zeszłorocznych rankingu WPROST WSB w Toruniu jest Uczelnią nr 1 wśród niepaństwowych szkół biznesu i zarządzania w województwie kujawsko-pomorskim oraz wg rankingu Home&Market zajmuje I miejsce w  kujawsko-pomorskim w podrankingu "Uczelnie prywatne z najlepszą kadrą". W 2007 roku Uczelnia utworzyła Wydział Zamiejscowy w Bydgoszczy

Oferta szkoleniowa

Strona 1 z 3

Strona 1 z 3

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |