Earned Value Management Foundation - Szkolenie

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem CTPartners S.A.

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Earned Value Management Foundation - Szkolenie - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

 • Szczegółowe informacje
  Cel szkoleniaDwudniowe akredytowane przez APMG szkolenie z zakresu techniki EVM (Earned Value Management) jest doskonałą okazją do poznania jednego z najbardziej standardowych w świecie obiektywnych i skutecznych podejść do monitorowania i sterowania realizacją projektu. Szkolenie jest ukierunkowane na poznanie i zrozumienie techniki EVM na poziomie podstawowym. Daje ono uczestnikom wiedzę niezbędną do świadomego uczestnictwa w formalnie prowadzonym procesie monitorowania i sterowania projektem, z wykorzystaniem techniki EVM oraz przygotowuje do zdania egzaminu Earned Value Management Foundation .

  Adresaci szkoleniaSzkolenie adresowane jest do wszystkich osób , które prowadzą projekty (niezależnie od branży i tematyki projektu), nadzorują ich realizację lub pracują jako członkowie zespołów projektowych oraz chcą poznać jedną z najlepszych i popularniejszych metod kontrolowania projektu.

  Zakres szkolenia
  • Wprowadzenie do Earned Value Management (EVM). Miejsce EVM w zarządzaniu projektem, projekty w jakich jest stosowane, korzyści ze stosowania, budowa i najważniejsze elementy metody EVM oraz kluczowe miary wykorzystywane w trakcie jej stosowania.
  • Przegląd procesów EVM. Procesy EVM grupujące kluczowe czynności wykonywane w czasie stosowania EVM w projekcie, ich wzajemne relacje. BCWS (PV), ACWP (AC), BVWP (EV) i EAC. Związki z innymi procesami zarządczymi w projekcie.
  • Definiowanie zakresu. Definiowanie zakresu projektu a jego rola w metodzie EVM. WBS, OBS, CAM i RAM. Kluczowe czynności procesu.
  • Planowanie. Planowanie projektu a jego rola w metodzie EVM. CBB, MR, PMB, UB, DB, WP i PP. Kluczowe czynności procesu. Różne techniki wyznaczania EV (EVT). Baseline (poziom odniesienia do monitorowania).
  • Zbieranie danych z wykonania prac. Zbieranie danych kosztowych, rodzaje kosztów, zasady zaliczania kosztów, czasu ich zaliczenia oraz miejsca (WBS). Różnice pomiędzy zebranymi danymi kosztowymi a ACWP (AC) oraz BCWP (EV).
  • Analiza pozyskanych danych i akcje korygujące. Analizę informacji, sposoby i proponowane miary wykrywania i mierzenia niezgodności. SV, SV%, CV, CV%, VAC, VAC%, SPI i CPI. Wskaźniki alarmowe i trendy. Prognozowanie, EAC, TCPI i ETC. Podejmowanie decyzji o akcjach korygujących lub prewencyjnych. Kluczowe czynności procesu.
  • Zarządzanie zmianą oraz ryzykiem a EVM. Związki procesów zarządzania zmianą i zarządzani ryzykiem w projekcie z metodą EVM. Kluczowe czynności tych procesów. Zasady integracji procesów w projekcie.
  • Przegląd stosowania EVM. Zasady weryfikacji stosowania EVM w praktyce projektowej. Trzy rodzaje przeglądów EVM, w tym IBR.
  • Egzamin EVM Foundation. Przygotowanie do egzaminu (egzamin próbny) oraz możliwość podejścia do formalnego egzaminu Earned Value Management Foundation na zakończenie szkolenia.
  CertyfikatDyplom ukończenia akredytowanego szkolenia "Earned Value Management Foundation" wydany przez CTPartners (dawniej Akademię Infovide-Matrix).

  Metoda szkoleniaPrezentacje, przykłady, dyskusje, ćwiczenia w grupach, podsumowania, pytania i odpowiedzi, przykładowe pytania egzaminacyjne.

Inne informacje związane z kierowanie projektami

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |